Connect with us

Shëndetësi

“Super fruti” që e rrit jetëgjatësinë

Konsumimi i ushqimeve të duhura, ju ndihmon që të jeni më të shëndetshëm dhe teknikisht të jetoni më gjatë.

Në bazë të studimeve të shumta, ekziston një “super frut”, i cili ju ndihmon që të jetoni më gjatë dhe ai është avokado. Sipas ekspertëve, një dietë e pasur me avokado si dhe një aktivitet fizik gjatë ditës është çelësi i jetëgjatësisë.

Mirëpo, çfarë konkretisht e bën këtë frut kaq të shëndetshëm dhe fitimprurës?

Avokado ndihmon në përmirësimin e shëndetit të zemrës, duke e ulur nivelin e kolestrinës së keqe në gjak, ndihmon tretjen, përmirëson funksionimin e stomakut dhe organeve të tjera.

Parandaj, përdorni sa më shumë avokado për një shëndet më të mirë./Gazeta Express/

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Shëndetësi

Tri shenja që tregojnë se duhet të pini më shumë ujë

Është e qartë që uji pihet atëherë kur ndieni etje, mirëpo ka rezultuar që ekzistojnë disa shkaqe më pak të qarta të cilat tregojnë që duhet të shtoni konsumimin e ujit

Trupi e përdor ujin në çdo qelizë, organ apo ind, jo vetëm për të rregulluar temperaturën e brendshme por edhe për të mirëmbajtur çdo funksion.

Duke e privuar veten nga burimi më natyror në botë, ne vazhdimisht e dëmtojmë trupin tonë, transmeton Telegrafi.

Nëse nuk pini sasinë e duhur të ujit për të plotësuar nevojat tuaja trupore ju mund të keni këto pasoja:

Kokëdhimbja

Nëse ujë nuk pini 14 orë në ditë, trupi juaj humb vazhdimisht lëngjet. Kjo do të thotë që në organizëm zvogëlohen rezervat e natriumit dhe të kaliumit, ndërkaq kjo mund të ndikojë në përbërjen e gjakut.

Truri është shumë i djeshëm ndaj këtij ndryshimi, ndërsa ajo ndjeshmëri duhet të rezultojë me dhembje koke. Gjithashtu, dhembja e kokës mund të shtohet, varësisht nga ajo se sa keni humbur ujë.

“Sa më shumë ujë humbni, dendësia e gjakut është më e vogël, ndërsa vetvetiu zvogëlohet edhe qarkullimi i oksigjenit deri në tru”, shpjegon psikologu sportiv dr. Greg Justice.

“Kjo çon deri në zgjerimin e enëve të gjakut gjë që përkeqëson dhembjen e kokës”.

Urina shumë e verdhë

Mbase tingëllon pak gërditshëm, por është e vërtetë. Arsyeja përse urina bëhet shumë e verdhë për shkak të dehidratimit është ajo që “mbetjet” nga organizmi janë shumë të përqendruara në të.

“Kur jeni të hidratuar, uji thith ato toksina në mënyrë efikase”, thotë dr. Xhastis. Me fjalë të tjera, kur nuk konsumoni mjaft ujë, toksina nuk shpëlahet lehtë, por mbetet në organizëm.

Konstipacioni

Arsyeja përse ndodh konstipacioni për shkak të dehidratimit të organizmit është logjike. Uji u ndihmon mbetjeve që të kalojnë nëpër zorrën e trashë dhe të dalin nga trupi.

“Nëse në organizëm nuk ka lëngje që ta ndihmojnë atë proces, mbetjet nuk do të mundë në mënyrë aq efikase të kalojnë përmjet zorrës së trashë”, përfundon Justice. /Telegrafi/

Continue Reading

Shëndetësi

A është e dëmshme të përtypësh akull?

Disa njerëz e pinë kafenë e tyre në mëngjes të ftohtë, disa të tjerë preferojnë një pije me akull…Ne nuk e dimë në cilën kategori futeni ju, ama jemi të sigurt se pa një filxhan të madh kafeje me akull disa nuk mund të nisin ditën

Pavarësisht faktit nëse ju vetë jeni një përtypës i rregullt i akullit, ka të ngjarë që të jeni dëshmitar të dikujt që ha kube akulli gjatë gjithë ditës. Sidomos, tani në verë!

Ky mund të jetë një zakon i mbetur nga fëmijëria, por edhe një shenjë stresi, sido që të jetë, ju do ta merrni tani përgjigjen nëse është normale të hash akull apo jo?!

Në përgjithësi, konsumi i akullit është gjë e mirë dhe mund të jetë hidratues kur shkrihet, por akti i përtypjes së copëzave të ngrira mund të shkaktojë dëme në dhëmbë dhe mishrat e dhëmbëve.

Ne u këshilluam me dentistin Kevin Sands dhe Stéphanie dhe Richard Palacci, themeluesit e markës së kujdesit oral Lebon, për të mësuar më shumë rreth asaj se si mund të ndikojë kjo në shëndetin tuaj.

Çfarë zbuluam? Në të vërtetë mund të ketë një arsye themelore pse e bëni atë. Vazhdoni të lexoni për të zbuluar se çfarë duhet të dini përpara se të hani sërish kube akulli.

Shkaqet dhe efektet e akullit të përtypur

Pagofagia, ose dëshira për të përtypur akull, është një fenomen relativisht i zakonshëm, por jo i shpeshtë!

“Përtypja dhe shtypja e akullit është me të vërtetë diçka negative për dhëmbët tuaj. Mund të dëmtojë smaltin me kalimin e kohës apo edhe të thyejë ndonjë dhëmb. Dhe jo për të qenë bartësi i lajmeve të këqija, por një dhëmb i plasaritur mund të dojë një këllëf, një mbushje, apo edhe një kanal rrënjësor që të fiksohet. Dhe të paktën, një smalt i dëmtuar mund të rrisë ndjeshmërinë tuaj ndaj temperaturës së ftohtë të akullit. Me fjalë të tjera, përtypja e kubeve të ngrira mund të mos jetë më diçka qetësuese”, thotë Sands.

Ajo që mund të jetë një shqetësim më i madh është se malli potencialisht mund të tregojë faktorë më të mëdhenj se pagofagia. Për shembull, kjo ngrënie e zakonshme e akullit mund të jetë një shenjë stresi, sipas Klinikës Mayo. Dhe sipas disa studimeve, mungesa e hekurit mund të kontribuojë në dëshirën për të përtypur akull.

Në fakt, sipas një studimi tjetër, nëse keni anemi me mungesë hekuri, mund të zbuloni se akti i përtypjes së akullit ndihmon për të rritur përqendrimin tuaj, çka mund të jetë arsyeja pse ju mund të ndiheni sikur nuk mund të funksiononi ose të përqendroheni pa një filxhan akulli, shkruan Class.

E gjithë kjo bëhet për të treguar që ka një larmi faktorësh që mund të kontribuojnë në dëshirën për të ngrënë akull. Pra, ndërsa akti i konsumimit të akullit nuk është i dëmshëm në vetvete, konsultohuni me mjekun tuaj për të parë nëse duhet të merrni hekur ose të mësoni më shumë rreth asaj që mund t’ju çojë në gjetjen e burimit të pagofagisë tuaj. /Telegrafi/

Continue Reading

Këshilla

Ushqimet që duhet t’i hani për të pasur një pleqëri të shëndetshme

Plakja dhe efektet e saj (duke përfshirë ndjeshmërinë e ulët, shëndetin e dobët të dhëmbëve, humbjen e kujtesës, shikimit dhe dobësimin e aftësive fizike) janë të pashmangshme në jetë. Por, ajo që ka rëndësi është se si t’i trajtojmë dhe t’i zvogëlojmë këto efekte ndërsa plakemi.

Kjo pikërisht është arsyeja pse është e rëndësishme tani më shumë se kurrë, që ta marrim ushqimin që e konsumojmë seriozisht nw mwnyrw qw tw kemi një plakje sa më të lehtë dhe të shëndetshme.

“Shumica e sëmundjeve tek njerëzit e moshuar vijnë si pasojë e kequshqyerjes”, kjo sipas OBSH-së. Kjo do të thotë që për të menaxhuar ndryshimet në trupin tonë me kalimin e kohës, është shumë e rëndësishme që të kontrollojmë ushqimin, të cilin e hamë.

Kështu, Green Planet, një revistë e shëndetit ka treguar disa nga metodat më të mira të ushqyerjes për njerëzit në moshë:

Marrja e ushqyesve- për të qëndruar sa më të shëndetshëm kur të plakemi, është thelbësore t’i merrni të gjitha lëndët e duhura ushqyese, duke filluar nga vitaminat, mineralet dhe antioksidantët. Marrja e këtyre përbërësve ushqimorë ndihmon në mbarvajtjen e funksioneve të organeve tona.

Më poshtë janë disa nga përbërësit kryesorë, të cilët duhet t’i marrim përmes ushqimeve, që i konsumojmë çdo ditë:

Acidet yndyrore omega– Omega-3 dhe acidet e tjera yndyrore janë të lidhura ngushtë më shëndetin e zemrës, trurit dhe kockave. Për më tepër këto lloj acidesh ngadalësojnë përparimin e sëmundjes së degjenerimit makular, sëmundje kjo që çon në humbjen e shikimit. Sipas ekspertëve këto acide nuk prodhohen në trupin e njeriut, prandaj duhet të merren përmes ushqimeve siç janë: avokado, vaji i ulirit, peshku dhe salmoni.

Kalciumi– i njohur për ndërtimin e eshtrave të fortë, kalciumi ndihmon në mbajtjen e nervave dhe muskujve duke punuar dhe luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e zemrës. Në fakt, në bazë të studimeve rezulton që sasia e kalciumit që e marrim në fëmijëri dhe adoleshëncë na mbron nga humbja dhe dobësimi i eshtrave. Kalciumi gjendet në qumësht, sojë, bajame, brokoli dhe fik.

Hekuri– një mineral që gjendet në të gjitha gjallesat, përfshirë bimët dhe kafshët. Hekuri është një përbërës i rëndësishëm i homoglobinës, që është pjesë e qelizave të kuqe që bart oksgjenin nga mushkëritë në gjak. Kur dikush vuan nga mungesa e hekurit, sasia e hemoglobinës në gjak zvogëlohet, prandaj edhe organet nuk marrin oksigjenin e majftueshëm dhe e humbin funksionin. Sasinë e mjaftueshme të hekurit mund ta merrni nga arrat, kungulli, fasulet, mishi dhe frutat.

Vitamina D– e njohur si “vitamina e diellit”, kjo viaminë është thelbësore për shëndetin e përgjithshëm dhe për të ruajtur kockat e forta, veçanërisht për të moshuarit. Kjo vitaminë ka efekt edhe në funksionin sa më të mirë të nervave dhe receptorëve nervorë. Zakonisht kjo vitaminë krijohet në organizëm, kur i ekspozohemi diellit, por mund ta marrim edhe përmes tërshërës, sojes dhe qumështit të bajames.

Vitamina B12– kjo lloj vitamine gjendet në produktet e mishitë të freskët, por edhe në qumësht dhe drithëra./Gazeta Express/

Continue Reading

Recent Posts