Connect with us

Magazina

Sheh veten shtatzënë: Ç’kuptim ka një ëndërr e tillë

Të zgjoheni pas një ëndrre në të cilën shfaqeni shtatzënë është pak frikësuese. Mbase edhe shumë frikësuese

Sidoqoftë kjo gjë nuk lidhet detyrimisht me dëshirën për t’u bërë prind. Kjo gjë ka të bëjë më shumë me anën kreative.

Stephanie Gailing, astrologe dhe motivuese, tregon se shtatzënia në ëndërr do të thotë se keni një lëmsh me ide në kokë.

Nëse ju shfaqen data të caktuara, kanë të bëjnë me këtë ide apo projekt me të cilin po merreni.

Megjithatë, nëse keni ndjesi të caktuara mbi prindërimin së fundmi, kjo ëndërr mund të jetë pjellë e subkoshiencës suaj, shkruan Anabel.

Pra, çdo gjë që ju shqetëson në lidhje me marrëdhënien në çift, aftësitë e prindërimit apo edhe me ndryshimet e trupit, mund t’ju shkaktojë një ëndërr të tillë.

Emëruesi i përbashkët i të gjitha këtyre kuptimeve të mundshme është ndryshimi.

Prandaj mundohuni të mos e vrisni mendjen duke gjetur kuptimin dhe thjesht përgatiteni veten për ndryshim. /Telegrafi/

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

Fiona Gllavica zbulon portretin e djalit të saj të porsalindur

Aktorja e njohur shqiptare, Fiona Gllavica së fundmi është bërë nënë për herë të parë.

Ajo dhe bashkëshorti i saj janë bërë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Lekë.

Lajmin e mirë e kishin bërë të ditur nëpërmjet postimeve të ndryshme në rrjete sociale mirëpo deri tani nuk e kemi parë portretin e vogëlushit.

Ishte Fiona ajo e cila e ndau me ndjekësit në Instagram një foto të Lekës së vogël.

Continue Reading

ShowBiz

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg fejohet me një shqiptar

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg, Destry Allyn, është fejuar me aktorin shqiptar Genc Legrand.

Çifti e ka bërë të ditur lajmin përmes llogarive të tyre në Instagram, ku edhe kanë ndarë një foto me unazën në gisht.

“Jam e fejuar! Jam shumë e emocionuar që do ta jetoj jetën me mikun tim më të mirë! Kjo është dita më e bukur e jetës sime. Te dua shumë,” shkruan në postimin dedikuar partnerit të saj prej tre vitesh, 23 vjeçarja.

Genc LeGrand është me origjinë nga Tetova, por ka lindur në Zvicër. Për të ndjekur karrierën e tij në aktrim, ai u zhvendos në Los Anxhelos në SHBA, ku edhe u njoh në vitin 2017 me Destry.

Legrand ka bashkëpunuar me Steven Spielberg në filmin “Ëest Side Story”, që pritet të dalë së shpejti në kinema.

Continue Reading

Magazina

Instagram tani mundëson dallimin e tre komenteve në një postim

Instagram ka lansuar për të gjithë tiparin e ri të komenteve të theksuara.

Përdoruesit e Instagramit në të gjithë botën tani mund të theksojnë deri në tre komente për t’i pozicionuar ato në krye të postimeve të tyre.

Kjo do t’u japë autorëve më shumë kontroll mbi tonin e komenteve në postimet e tyre.

Ata mund të zgjedhin komente që theksojnë pozitivitetin dhe e drejtojnë bisedën më shumë drejt qëllimit të caktuar.

Meqenëse komentet e zgjedhura do të shfaqen në krye, njerëzit kanë më shumë gjasa të përfshihen.

Instagram do të njoftojë përdoruesin, komenti i të cilit është i theksuar.

“Sot ne po prezantojmë komentet e theksuara kudo. Kjo do të thotë që ju mund të vendosni disa komente në krye të postimit tuaj dhe të menaxhoni më mirë bisedën,” deklaroi Instagram në një cicërimë të martën.

Kompania në pronësi të Facebook-ut ka testuar këtë veçori që nga maji.

Continue Reading

Recent Posts