Connect with us

Вести

Природен ботокс: Подмладете се за 10 години!

Published

on

Прекрасна маска за затегнување на лицето, која има моќ да „избрише“ 10 години

Маската е целосно природна, и ја затегнува кожата дури и подобро од ботоксот.

Потребни состојки:

-една белка од јајце,

-половина лажичка сок од лимон

-половина лажичка масло од кокос

Начин на подготовка:
Земете јајце со средна големина и одделете ја белката од жолчката. Изматете ги белките во сад. Потоа додадете го сокот од лимон и кокосово масло, и повторно изматете.

Нанесете ја маската на исчистеното лице и оставете ја да делува 10-15 минути. Кога маската ќе се исуши, исплакнете ја со топла вода или со изладен чај од камилица.

За да се постигне оптимален резултат, доволно е да се примени оваа постапка двапати неделно.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

НАЈЧИТАНИ