Connect with us

Вести

Покрената иницијатива за поддршка на претседателот на СДСМ, Зоран Заев да остане на чело на партијата

Published

on

По изјавата на Зоран Заев за оставка од претседателското место во СДСМ, на социјалната мрежа Фејсбук членови на партијата објавуваат статуси и коментари со поддршка и неприфаќање на оставката од лидерската позиција во СДСМ:

„Јас Мартин Костовски претседател на ОО СДСМ-Куманово, од денеска покренувам иницијатива кај сите социјалдемократи во државата за поддршка на претседателот Зоран Заев. Недвосмислена и безрезервна поддршка да остане на лидерската позиција во СДСМ

Искрено и чесно, одговорно и храбро, многу дадовме за овие 5 години за Македонија, за СДСМ„!

Фејсбук статус на Мартин Костовски

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

НАЈЧИТАНИ