Connect with us

ShowBiz

(FOTO) Për ku është nisë Era kaq seksi

Era Istrefi është shfaqur sot me disa foto tepër seksi që i ka postuar nëpër rrjetet sociale

Këngëtarja kosovare ka qenë e qetë gjatë gjithë pandemisë, derisa ishte shfaqur vetëm njëherë me disa foto që i kishte bërë gjatë ditëlindjes se vajzës së motrës së saj, këngëtares Nora Istrefi.

Por, sot ajo ka postuar disa foto ku shihet në një avion derisa poshtë fotografive ka shkruar:

“Po shkoj diku”.

Këngëtarja pas këngës “Bonbon” nuk ka pas suksese të mëdha derisa disa këngë të saj kanë pasur sukses të kufizuar dhe jo atë që është pritur në fillimet e këngëtares pasi që nënshkroi kontratën me Sony Entertainment. /GazetaExpress/

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

Fiona Gllavica zbulon portretin e djalit të saj të porsalindur

Aktorja e njohur shqiptare, Fiona Gllavica së fundmi është bërë nënë për herë të parë.

Ajo dhe bashkëshorti i saj janë bërë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Lekë.

Lajmin e mirë e kishin bërë të ditur nëpërmjet postimeve të ndryshme në rrjete sociale mirëpo deri tani nuk e kemi parë portretin e vogëlushit.

Ishte Fiona ajo e cila e ndau me ndjekësit në Instagram një foto të Lekës së vogël.

Continue Reading

ShowBiz

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg fejohet me një shqiptar

Vajza e regjisorit të njohur Steven Spielberg, Destry Allyn, është fejuar me aktorin shqiptar Genc Legrand.

Çifti e ka bërë të ditur lajmin përmes llogarive të tyre në Instagram, ku edhe kanë ndarë një foto me unazën në gisht.

“Jam e fejuar! Jam shumë e emocionuar që do ta jetoj jetën me mikun tim më të mirë! Kjo është dita më e bukur e jetës sime. Te dua shumë,” shkruan në postimin dedikuar partnerit të saj prej tre vitesh, 23 vjeçarja.

Genc LeGrand është me origjinë nga Tetova, por ka lindur në Zvicër. Për të ndjekur karrierën e tij në aktrim, ai u zhvendos në Los Anxhelos në SHBA, ku edhe u njoh në vitin 2017 me Destry.

Legrand ka bashkëpunuar me Steven Spielberg në filmin “Ëest Side Story”, që pritet të dalë së shpejti në kinema.

Continue Reading

ShowBiz

Sepse jeta, nëse di ta dëgjosh, do të ta tregojë vetë rrugën

Do të vijë një ditë kur do të jetë e pamundur të injorojmë sinjalet që universi na dërgon, sepse ajo që ne nuk kuptojmë, do të vihet para syve tanë. Ndonjëherë brutalisht dhe troç, herë të tjera në një mënyrë të pakuptueshme. Do të ndodhë kur të vijë koha për të ndryshuar.

Jeta na flet në çdo mënyrë të mundshme dhe për ta kuptuar këtë është e mjaftueshme për ne të shohim se si ndodh në jetën e përditshme ndryshimi i humorit tonë, qoftë edhe vetëm përkohësisht. Momenti në të cilin ndjehemi të pushtuar nga ndjenja të panjohura duhet të na bëjë të kuptojmë se këto janë sinjale.

Pavarësisht nëse besoni në fat apo jo, ka raste në jetë kur vërtet duhet të ndryshoni. Ne fakt e dimë, por pretendojmë sikur asgjë nuk po ndodh, për shkak se ndjehemi më rehat kështu. Ne i themi njëri-tjetrit gënjeshtra të ëmbla në mënyrë që të mos hapim sytë dhe të përballemi me realitetin, ne i mbulojmë veshët me duar, në mënyrë që të mos dëgjojmë të vërtetën.

Sepse kemi bërë zgjedhje të gabuara, por të pranosh gabimet ndonjëherë është më e rëndë se çdo gur mbi trup. Sepse kemi frikë të largohemi nga zona jonë e rehatisë dhe t’i themi lamtumirë asaj jete, e cila, në fund të fundit, është e përbërë nga zakone të vogla, nga të cilat nuk duam të heqim dorë.

Atëherë, po të gjitha ato synime që duhen arritur? Dhe ëndrrat për t’u realizuar? A jemi vërtet të lumtur? Ne ndalojmë së bëri pyetje vetes, sepse kemi frikë të dimë përgjigjet. Dhe kështu ne injorojmë sinjalet dhe gjithçka që Universi përpiqet të na tregojë, ne mbyllim sytë drejt asaj bote të padukshme që po na flet.

Pastaj vjen momenti kur ndodhin gjëra që e trazojnë jetën tonë, dhe të gjitha planet që kemi pasur për të, në planin afatmesëm dhe afatgjatë. Sepse guximin që nuk e kishim ne, për të ndryshuar aë që nuk duam, e gjejmë përpara situatave më komplekse dhe të dhimbshme. Dhe e gjithë kjo na bën të ndiejmë shumë zemërim, por në të njëjtën kohë shumë forcë, të reagojmë, të fillojmë përsëri.

Por pastaj vjen momenti kur ne ndalemi së fajësuari jetën dhe të kuptojmë veprimet e saj, kuptimin e saj më të pastër, mbase përpara një muzgu ose një qiell të ndritshëm. Sepse është në atë moment që ne e kuptojmë që Universi gjithmonë na ka folur dhe vetëm duke e dëgjuar atë do të gjejmë rrugën e duhur. / meb.al

Continue Reading

Recent Posts