Connect with us

Lajme

Arian Çani bashkon Shqiptarët në Strug, tërhiqen kandidatët e BDI-së dhe L.Besa?

Mbrëm pas kërkesës që bëri Arian Çani në lidhje me tërheqjën e kandidatëve të Besës dhe BDi-së,  në emisionin e tij Zonë e Lirë, grupet punese të këtyre partive kanë mbajtur mbledhje në shtabet e tyre partiake duke diskutuar në lidhje me këtë çështje që e propozoi drejtuesi i emsionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, transmeton news33.tv, që të mbështetet Ziadin Sela, në Strug dhe Arben Taravari, në Gostivarë e kur dimë se Aleanca për Shqiptarët ka tërhequr kandidatin e saj për Kërçovë duke e përkrahur atë të BDI-së, Fatmir Dehari-n, se a do të vendosin përfundimisht në këtë mënyr mbetet të shohim./news33.tv.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Lajme

Kuvendi ndërpret seancën për shkak të mungesës së ajrosjes, rifillon nesër

Kuvendi ndërpret seancën për shkak të mungesës së ajrosjes, rifillon nesër.

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar në për shkak të mungesës së kushteve, konkretisht mungesës së ajrosjes.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani tha se për shkak të ajrosjes është bërë rrezik të vazhdohet seanca e cila do të vazhdojnë nesër në orën 11:00.

Kurse, seanca për ku do të raportojë kryeministri Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të mbahet nesër në orën 16:00.

Continue Reading

Lajme

Zaev paralajmëron heqjen e shtatë ministrive pa resor

Heqja e kabineteve të të gjithë 7 ministrave pa resor, paralajmëroi kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev.

Ai këtë e tha gjatë fjalimit në Shuto Orizare.

“Ne do të shfuqizojmë të shtatë ministrat pa resor, të cilët dhanë rezultate, por nuk kemi pasur kapacitetin e tyre për shkak të infrastrukturës, si ministri pa resor, por ne do të krijojmë agjenci, drejtori që të punojnë edhe më shumë”, tha Zaev.

Ajo tha se partisë politike BDI nuk i ka pëlqyer shkalla e rritur e hapjes dhe transparencës dhe kjo është arsyeja pse ajo parti shkon në opozitë pas zgjedhjeve./Telegrafi/

Continue Reading

Lajme

A duhet testi për shtetasit e Maqedonisë nëse udhëtojnë në vendet fqinje? Ja detajet

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, ka miratuar vendimin, sipas të cilit shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjës, nga dita e enjte, gjatë hyrjes në këtë shtet, duhet të kenë testin e koronavirusit, jo më të vjetër se 72 orë.

Testi nuk është i nevojshëm për shtetasit e këtyre vendeve që kalojnë tranzit nëpër Maqedoninë e Veriut, në një interval prej 5 orësh.

Por, shtetasit e Maqedonisë kur udhëtojnë në shtetet e lartpërmendura gjatë kthimit nuk ka nevojë për testin e koronavirusit, njofton agjencia e lajmeve INA.

Për momentin shtet e rajonit nuk kanë vendosura teste apo barriera tjera të lëvizjes për shtetasit e Maqedonisë.

Continue Reading

Recent Posts