Connect with us

Lajme

PAMJE NGA KU DUKET ZAEV I GJAKOSUR

Published

on

Lajme

Pas recitimit të Ilir Metës mes borës, nis “trendi” i ri në rrjetet sociale, Agron Llakaj dhe Salsano Rrapi “sfidojnë” Presidentin

Published

on

By

Presidenti Ilir Meta, duke se pa kuptuar ka “shpallur” trendin e ri në rrjetet sociale. Meta dje nga Korça publikoi një video në rrjetet sociale u shfaq duke recituar mes dëborës.

E menjëhërë pas këtij postimi aktorët e personazhet e njohura kanë nisur “sfidën”. I pari ishte Agron Llakaj, i cili me ironi tha se është  i gatshëm të bëhet pjesë e konkursit të hapur nga presidenti.

“Behem pjese e konkursit te ri te fjales poetike te hapur nga Presidenti i Republikes Ilir Meta“Bie bora nga perjashta”, shkruan Llakaj teksa reciton një poezi.

Ndërsa një tjetër video vjen sot nga aktori Salsano Rrapi, i cili i ka hyrë pak “me thellë” imitimit. Ai ka veshur një shall ashtu siç kishte Presidenti, e teksa recitimin e shoqëron me duar.

“Lum për lagjen që unë kam dhe pallatin me tulla të kuqe. Ju kam të gjithëve shumë xhan, ehe  ty moj Burbuqe”thotë Salsano në vjershën e tij.

Epo si duket ky trend do na shoqërojë këto ditë të ftohta të dimrit.

Meta duke recituar

Continue Reading

Lajme

“E turpshme, nuk mundet dikush të…”! Revoltohet Bora Zemani, çfarë i ka ndodhur moderatores?!

Published

on

By

Bora Zemani aktualisht është moderatorja më e dashur dhe më e përfolur në mediat rozë. Kjo pas historisë së dashurisë me aktorin Donald Veshaj.

Kjo bëri që Bora të ketë fansa të shumtë e që e mbështesin atë përmes formave të ndryshme.

Por një gjë që kanë bërë së fundmi ata, nuk i ka pëlqyer aspak moderatores. Madje ajo është revoltuar me ta.

Çështja ka të bëjë me hapjen e një “Instagrami” të rrejshëm në emër të djalit të saj Arborit.

 

“Ky nuk eshte insta i Arbori! Ju lutem beni report!!! Nuk mundet dikush te hapi nje faqe femije dhe aq me teper te flasi ne emer te tij! E turpshme!!, ka shkruar Zemani.

Continue Reading

Lajme

Masat e reja/ Dr.Ilir Hasani i reagon minisrit kosovar: Urgjentisht të shqyrtohet vendimi!

Published

on

By

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani ka reaguar në rrjetin e tij Facebook  pas vendosjes së masave të reja për mbrojtje nga Covid-19 në Kosovë. Neës33.tv përcjell se ka bërë thirrje   homologut të  tij kosovarë Rifat Latifi që të shqyrtojnë vendimin për qarkullim mes qytetarëve të Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut.

“Kufizimi i lëvizjes mes Kosoves dhe Maqedonisë epidemiologjikisht ska asnjëfar peshe për momentin. Situata epidemiologjike këndej dhe mëtan “gardhit” esht lart poshtë e njëjtë. Nuk arrij ta kuptoj këtë veprim të ministrit Latifi se kend prej kujt po e mbron? Me shumë vështirësi dhe mezi e bëmë hapjen e kufirit, pas kufizimeve të para që ishin vendosur në fillim të pandemisë. Një vendim i tillë i kufizimit të lëvizjes së lirë të njerëzve tanë, kur tan bota fillon ti tërheq kufizimet dhe certifikatat, do reflektoj në vështirësi të panevojshme në plan ekonomik, social, shpirtnor, etj. Ministër, kolegu im Latifi, respekt si profesionist që je, por vendimin duhet ta rishqyrtojsh urgjentisht”, ka shkruar Hasani.

Continue Reading

 

Recent Posts

Më të lexuarat e javës

Shares