Connect with us

Horoskop

Horoskopi ditor 4 Mars 2023

Published

on

E Shtunë 4 Mars 2023

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të jetë në opozitë në fillim të muajit, duhet absolutisht të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Besoni më shumë në veten tuaj. Vetëm në këtë mënyrë do të arrini të arrini rezultatet e dëshiruara për një kohë të gjatë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në këtë periudhë mund të vuani veçanërisht nga stresi dhe lodhja në përgjithësi. Ngadalë do të rikuperoni formën dhe gjendjen fizike dhe psikologjike që dëshironi. Ju duhet vetëm pak kohë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Pas javësh të vështira, veçanërisht në dashuri, situata ka tendencë të përmirësohet patjetër. Së shpejti edhe në punë do të keni kënaqësitë që keni dëshiruar prej kohësh.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Pavarësisht vështirësive sentimentale, ndoshta për shkak të shumë sipërfaqësore, tabloja astrale është mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje. Me pak fjalë, kini besim në veten tuaj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Ka ardhur koha të reflektoni për të rizbuluar ndjenjat dhe ekuilibrin tuaj. Fjalimi vlen si në dashuri ashtu edhe në punë. Duhet të gjeni masat e duhura për të përballuar problemet por edhe gëzimet e jetës.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Më në fund keni gjetur sërish qetësinë, në ditët në vijim do të shihni që kënaqësitë do të vijnë edhe në vendin e punës, gjithashtu dhe ndoshta mbi të gjitha për angazhimin e madh që keni bërë deri tani.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në këtë periudhë jeni shumë nervozë për shkak të stresit të punës që po ju kaplojë. Kjo bie edhe në sferën sentimentale, por përpiquni t’i mbani nervat. Pse t’ia prishni ditën edhe partnerit dhe fëmijëve tuaj.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Kjo do të jetë një fundjavë shumë interesante në planin sentimental. Historitë e lindura së fundmi do të marrin konfirmimet e nevojshme, ato historike do të kenë jetë të re.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Duhet të besoni më shumë në veten tuaj, veçanërisht në vendin e punës ku, pavarësisht cilësive tuaja të padyshimta, nuk njihen meritat tuaja me të drejta. Guxim, nxirre zhavorrin tënd.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ju duhet një pushim për t’u fokusuar në planet tuaja të së ardhmes. Mundohuni të relaksoheni dhe të gjeni përsëri buzëqeshjen tuaj. Kjo ndikon në qetësinë tuaj dhe të familjes ose partnerit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Rikuperoni energjinë tuaj edhe nëse rutina ju lodh lehtë. Përfitoni nga ditët e ardhshme për t’u çlodhur. Relaksohuni vetëm në këtë mënyrë do të gjeni buzëqeshjen dhe qetësinë e brendshme.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të keni ambicie të mëdha, por jo gjithmonë mjetet për t’i arritur ato. Punoni me dashuri dhe përkushtim dhe shumë shpejt do të shihni se do të arrini rezultatet e dëshiruara.

Horoskop

Horoskopi 18 Shkurt 2023

Published

on

By

Dashi

Puna juaj e palodhur do të shpërblehet në çdo fushë të jetës. Por, mos harroni të vini një ekuilibër mes punës dhe jetës personale dhe se ju keni nevojë për një pushim. Merrni një farë kohe pauzë, relaksoni mendjen, trupin dhe shpirtin tuaj. Kujdes, më mirë heshtni nëse sot ndizet ndonjë debat i ashpër në punë.

Demi

Sot do të analizoni veten. Gjendeni në një situatë ku ju duhet të distancoheni nga familja dhe miqtë, t’i merrni vendimet pa u ndikuar. Mos u nxitoni në punë.

Binjakët

Mund të keni pengesa të papritura në rrugëtimin e jetës dhe ato do t’ju bëjnë të pyesni veten pse po kaloni një situatë të tillë. Këshillohet që të mos shqetësoheni për situatën aktuale, pasi kjo është vetëm një fazë e vogël para rrezeve të diellit dhe rrezet e diellit nuk janë shumë larg. Yjet sugjerojnë që të jeni të kujdesshëm në transaksionet online, pasi mund të mashtroheni.

Gaforrja

Mund të merrni disa surpriza sot. Dita sugjeron gjithashtu që do të planifikoni një udhëtim të shkurtër. Yjet ju sugjerojnë të vazhdoni me planet tuaja. Më tej yjet këshillojnë të mos i merrni gjërat si të mirëqena, veçanërisht në vendin e punës dhe duhet të siguroheni që të përfundoni gjithçka që ju është caktuar përpara se të argëtoheni.

Luani

Yjet ju sugjerojnë të mbani mënjanë frikën tuaj dhe të përqendroheni në kohën e tanishme me forcë dhe fuqi të plotë. Shqetësimi dhe frika e së ardhmes po ndikojnë në të tashmen tuaj si në jetën tuaj personale ashtu edhe në atë profesionale. Yjet ju sugjerojnë të dëgjoni miqtë dhe familjen tuaj dhe të diskutoni me ta me çiltërsi dhe transparencë. Duke vepruar kështu do t’ju japë një qetësi të madhe mendore.

Virgjëresha

Mos u shqetësoni shumë për familjen. Gjithashtu, këshillohet që gjatë të folurit të tregoheni të kujdesshëm me fjalët, veçanërisht me tonet, pasi disa mund ta keqkuptojnë tonin dhe fjalët tuaja dhe si pasojë do të mbeteni me shqetësime të padëshiruara në jetë. Për më tepër, shtrirjet planetare sugjerojnë një periudhë kohore për të dalë në një piknik ose shëtitje ditore me familjen.

Peshorja

Planetët sugjerojnë se do të gjendeni në kushte kaotike. Këshillohet nga planetët që t’i kanalizoni përpjekjet tuaja në një drejtim. Më tej, yjet ju sugjerojnë të mbani shënim çdo gjë në pritje dhe duhet të siguroheni që asgjë të mos humbasë. Yjet gjithashtu ju këshillojnë që të flini mirë në mënyrë që të jeni produktivë.

Akrepi

Dita do t’ju rikthejë disa buzëqeshje në fytyrën tuaj pas ngutjes së ditëve të fundit dhe do të ndiheni të kënaqur me mënyrën se si keni arritur dhe menaxhuar prioritetet e punës. Kjo aftësi e juaja do t’ju fitojë disa miq të mirë dhe vlerësim nga çdo cep. Më tej yjet ju sugjerojnë të vendosni një ekuilibër mes punës dhe jetës, pasi përfshirja ekstreme në punë mund t’i sforcojë gjërat në familje. Këshillohet që të praktikoni heshtjen dhe të bëheni gjithashtu një dëgjues i mirë, ose përndryshe reagimi pa e ditur faktin dhe situatën mund t’ju sjellë në telashe.

Shigjetari

Kujdes me shpenzimet. Planetët sugjerojnë më tej që të jeni të kujdesshëm për të njëjtën gjë dhe të planifikoni më mirë financat tuaja për të ardhmen

Bricjapi

Do të manifestoni shumë suksese këtë periudhë, por mos harroni njerëzit që ishin pranë jush gjithë këtë periudhë. Festoni këtë fazë kohore me miqtë dhe familjen tuaj dhe jepuni atyre rëndësinë e duhur. Gjithashtu këshillohet që në asnjë lidhje të mos merrni askënd si të mirëqenë.

Ujori

Mos u nxitoni! Kjo mund të ndikojë në cilësinë dhe reputacionin tuaj të përgjithshëm. Këshillohet që të kontrolloni dy herë gjithçka përpara se të niseni për diçka të madhe. Më tej yjet sugjerojnë që të vozitni me kujdes dhe të shmangni pirjen dhe drejtimin e automjetit, për të parandaluar dëme të pakthyeshme për ju dhe familjen tuaj.

Peshqit

Shijojeni momentin aktual me miqtë dhe familjen tuaj. Ju meritoni të kënaqni shijet tuaja pas punës së palodhur dhe zellit të shfaqur gjatë javës. Jini të kujdesshëm në lojërat e shakave dhe sarkazmës, pasi mund të lëndoni dikë, gjë që mund të tërheqë reagime të papritura dhe të çuditshme./News33.tv

Continue Reading

Femra

Horoskopi 23/01/2023

Published

on

By

Dashi

Ky është momenti juaj, ju do të kuptoni se s’keni nevojë t’i ngjani askujt por thjesht të jeni vetvetja. Mos bëni asgjë që nuk ju sjell gëzim. Ju nuk duhet ta jetoni jetën tuaj me frikën e gjykimit, me frikën e refuzimit. Dhe sigurisht që nuk keni nevojë të zbehni dritën tuaj për t’i bërë njerëzit e tjerë rehat.

Demi

Është koha për të thirrur fuqinë tuaj. Është koha për të rimarrë frerët e jetës suaj duke e ditur thellë brenda jush se meritoni të shkëlqeni. Nuk ken ipse bëni një jetë mediocre. Ju erdhët këtu për të qenë versioni më i ndritur, më i guximshëm i vetes dhe për t’u rritur në mënyra që dikur i konsideronit të pamundura. Të gjithë planetët janë zyrtarisht jashtë retrogradit dhe se asgjë nuk ju pengon tani.

Binjakët

Nuk duhet të bëni gjithçka vetë. Stresi dhe tensioni nuk po ju shërbejnë, Binjakë. Pra, merrni frymë. Merrni frymë të gjitha dhe hiqni energjitë negative. Kërkoni dhe mbështetjen e miqve tuaj. Nuk ka asgjë që nuk mund ta kaloni për sa kohë ju punoni në të njëjtin ekip.

Gaforrja

Përshëndetje dhe mirë se vini në sezonin e Ujorit! Një kohë për të udhëhequr me zemrën tuaj dhe për t’u lidhur me miqtë tuaj. Një kohë për të ëndërruar një botë të re dhe për të ndërmarrë veprime të frymëzuara. PS: Diçka na thotë se do të kesh shumë për të festuar në javët në vijim, Gaforre!

Luani

Nëse duhet të zgjidhni mes të panjohurës dhe lënies pas të historive të vjetra, zgjidhni këtë të fundit. Zgjidhni atë që ju bën të lumtur. Dijeni se ajo për të cilën po krijoni hapësirë ​​është shumë më magjike se ajo që po lini pas.

Virgjëresha

Mos pyesni se çfarë do të merrni, por si mund t’i shërbeni kolektivit. Mendoni se si mund t’u vini në ndihmë miqve tuaj në këto kohë të vështira. Sigurohuni që të paguani faturat në kohë dhe të mos keni detyrime financiare. Merruni me joga, do t’ju bëjë mirë.

Peshorja

Rilidhja me anën tuaj altruiste është një temë e madhe për ju gjatë sezonit të Ujorit. Mos u turpëro të bësh punën tënde. Dijeni se çdo grimcë mirësie që vendosni në Univers do t’ju kthehet dhjetëfish.

Akrepi

Vetëm për shkak se është e lehtë nuk do të thotë se është e mirë për ju. Mos harroni, se koha dhe energjia juaj janë asi nën mëngë. Në vend që t’i thoni po çdo gjëje që ju del përpara, jini selektiv. Hëna e re në Ujor po ju kujton se është koha të ndiqni pasionin tuaj dhe t’i kushtoni energjinë tuaj asaj që zgjon këngën e shpirtit tuaj.

Shigjetari

Ju jeni kthyer në lojë, Shigjetar! Ju po e ndjeni veten dhe jeni gati të bëni gjëra të mëdha të ndodhin për ju, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Pra, përditësoni tabelën tuaj të vizionit, vendosni qëllimet tuaja me qartësi dhe ndërmerrni veprime të frymëzuara. Duke qenë se të gjithë planetët kanë dalë nga retrograde, gjithçka është e mundur për momentin!

Bricjapi

Gjithçka ka të bëjë me shtëpinë dhe familjen. Sezoni i Ujorit ju sheh duke iu dhënë atyre energji pozitive dhe duke u lidhur më shumë me ta.

Ujori

Kur jemi të lidhur me forcën  brenda nesh ne jemi më të qetë me rrjedhën e jetës. Ne jemi në gjendje të përjetojmë një ndjenjë uniteti me ciklet dhe ritmet e natyrës, që është pikërisht ajo që po përjetoni sot.. Mos harroni, ritualet dhe praktikat janë thellësisht personale. Në vend që të ndiqni rregulloren, eksploroni.

Peshqit

Peshqit, ju jeni gëzim. Ju jeni të qeshur. Ju jeni kreativitet. Ju jeni tashmë gjithçka që dëshironi të jeni. Gjithçka që duhet të bëni është të hapni sytë. E hëna po sjell me vete kujtimin se drita në fund të tunelit nuk është thjesht një trillim i imagjinatës suaj./tvklan.al

Continue Reading

Horoskop

Horoskopi ditor, 19 gusht 2021

Published

on

By

Dashi

Nuk do ta dini me siguri se si ta bëni një punë pa ia nisur më parë. Fatmirësisht, ju jeni ndër ata persona që i pëlqen sfidat. Përveshni mëngët dhe futuni punës. Jo nesër, tani!

Demi

Mund t’ju duket herë pas herë se bota është kundër jush, por kjo nuk është e vërtetë. Aktiviteti kozmik zhvendoset në favorin tuaj sot dhe opinionet tuaja do të ndryshojnë për mirë.

Binjakët

Ju nuk keni bërë një gabim që ka rëndësi të madhe, siç pretendoni. Çdokush gabon nganjëherë. Kështu që merrni përgjegjësitë dhe rregulloheni gabimin.

Gaforrja

Nëse marrëdhënia juaj duket shumë e ngatërruar, atëherë ndoshta duhet t’i jepni fund. Ndoshta duhet të bëni rregullimet e nevojshme edhe në jetën tuaj personale, një rregullim që t’ju vendosë ju në qendër të gjërave, dhe jo të tjerët.

Luani

Nëse ndjeni se jeni në vështirësi, atëherë duhet të kërkoni ndihmë. Problemi i vërtetë është se si të gjithë të tjerët, as ju nuk mund ta zgjidhni gjithçka vetë. Të kërkosh ndihmë nuk është dobësi.

Virgjëresha

Ditët në vijim do të zgjohet interesi juaj për një projekt nga i cili keni hequr dorë kohë më parë. Kujdesuni që më parë të bëni përgatitjet e duhura që të keni vetëbesimin dhe njohuritë për t’ia dalë.

Peshorja

Ditët në vijim mund të keni probleme me vetëbesimin tuaj si pasojë e aktivitetit kozmik, por mos u përpiqni të shmangni pyetjet e vështira. Tregohuni i hapur dhe kërkoni përgjigjet e duhura.

Akrepi

Ndihet qartë se liria juaj për të lëvizur sipas dëshirës ka marrë një goditje kohët e fundit, por ditët në vijim do të zgjidhen “zinxhirët” që ju pengojnë. Bëni kujdes që të mos “çmendeni” dhe të mendoni se nuk ka asnjë lloj kufizimi.

Shigjetari

Përpuquni të mos lejoni njeri t’ju vendosë poshtë me fillimin e javës. Kujtojini vetes se suksesi varet vetëm nga ju dhe se mund të injoroni cinikët. Negativiteti i tyre nënkupton se ata druhen që ju mund t’ia dilni.

Bricjapi

Çfarëdo të ndodhë në ditët në vijim, e mirë apo e keqe, duhet të besoni që në afatin e gjatë gjithçka do të funksionojë. Mënyra që keni zgjedhur për ta parë botën përcakton se çfarë bote shikoni.

Ujori

Duhet të dini se asgjë nuk qëndron e pandryshuar përgjithmonë. Shpirti juaj revolucionar nuk është nuk është dukur shumë kohët e fundit. Është koha të rizbuloni veten dhe pasionet tuaja.

Peshqit

Thonë që ajo që nuk ju shkatërron ju bën më të fortë dhe në javët që vijnë do të kuptoni se kjo është e vërtetë. Kujdesuni që në përballjet tuaja të vështira të keni me vete miq e shokë.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares