Connect with us

Futboll

“Ik q**, je një bir k***”, Vinicius nuk përmbahet më ndaj gjyqtarit

Published

on

Marrëdhënia e brazilianit Vinicius me gjyqtarët në këtë sezon në Spanjë nuk është nga më të mirat, pasi sulmuesi i Real Madrid kërkon shpeshherë që të mbrojnë nga trajtimi i ashpër që i bëjnë kundërshtarët.

Por duket se edhe ai vetë nuk bën ndonjë gjë që t’u hyjë në zemër gjyqtarëve, përkundrazi. Kjo u pa në ndeshjen e sotme ndaj Osasunës, ky Vinicius në një moment nuk ngurroi që të shante me zë të lartë gjyqtarin e sfidës.

Vinicius kërkoi një faull në favor të tij në pjesën e parë të sfidës, por gjyqtari Munuera Montero as nuk e mori në konsideratë, duke dhënë rivënie anësore për ekipin vendas.

Kjo bëri që braziliani të shpërthente në fyerje kundër drejtuesit të ndeshjes. “Ik q**, je një bir k***”, ulëriti ai më të madhe ndaj gjyqtarit, por ky i fundit nuk ndryshoi mendjen e tij rreth aksionit në fjalë, por as nuk e ndëshkoi.

Pak minuta më vonë, gjyqtari i nxori karton të verdhë Vinicius për një faull të shkaktuar nga futbollisti brazilian, i cili e kontestoi, por këtë herë pa fyerje, duke iu frikësuar një kartoni të kuq.

Futboll

Tomas Myler i lindur për të thyer tabu ja cilët jan lojtarët

Published

on

By

Rekordi/ Lojtarët me më shumë fitore në Bundesligë, Tomas Myler i lindur për të thyer tab

Bajerni do të “peshkojë” në javën e 23-të në Bundesligën gjermane Shtutgartin në transfertë, me qëllimin e vetëm, suksesin dhe mbajtjen e kreut. Përtej këtij faktori, Myler do të ketë shansin të barazojë rekordin e Oliver Kahn në aspektin e numrit të fitoreve në ligën vendëse.

33-vjeçari aktualisht pozicionohet në vendin e tretë në këtë renditje, e përkthyer me 309 suksese, 1 më pak se Kahn, i cili mban shkallën e dytë më të ulët të podiumit. Ndërsa “rekordmeni” i kësaj kategorie ndodhet në Mynih dhe është Nojeri.

Kapiteni i Bajernit ia ka dalët të korrë suksese në 322 raste përgjatë kuotës së 478 sfidave. “Plakushi” nga Mynihu po përjeton formë të mirë dhe realizimi i ndonjë goli të mundshëm do të ishte mënyra më e mirë për ta kurorëzuar arritjen brenda “familjes”, pasi edhe Kahn ka luajtur me bavarezët.

Continue Reading

Futboll

Ylli i zikaltërve i rikthen buzëqeshjen Interit

Published

on

By

Kontrata e Hakan Çalhanoglusë me Interin skadon në qershorin e vitit të ardhshëm, por në Milanon zikaltër nuk duan t’i lënë asgjë rastësisë dhe kanë nisur tashmë tratativat për rinovimin e tij.

Palët kanë rënë dakord për kohëzgjatjen e akordit të ri mes tyre, një akord 4-vjeçar deri në 2027-ën që pritet të zyrtarizohet pas sfidës me Porton më 14 mars.

Me vullnetin e klubit dhe vetë lojtarit për të vazhduar bashkë, për të zbuluar ngelet vetëm shuma e rinovimit, pasi mesfushori pritet të ketë një rritje të ndjeshme në pagën prej 5 milionë eurosh që përfiton aktualisht, me pretendimin për të shkuar në 6 milionë euro, ashtu si liderët Barela e Lautaro.

Continue Reading

Futboll

Mjete shpërthyese të hedhura nga tifozët e Lacios, e pëson keq një fëmijë

Published

on

By

Lacio triumfoi me rezultatin 0-1 ndaj Napolit, në duelin e zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona”, teksa raportohet se tifozët kryeqytetas kanë hedhur fishekzjarre dhe mjete shpërthyese në drejtim të mbështetësve të Napolit gjatë ndeshjes së vlefshme për xhiron e 25-të.

Mediat italiane bëjnë me dije se gjatë ndeshjes pati shumë shpërthime të forta fishekzjarrësh në drejtim të tifozëve të Napolit, ku një fëmijë e pësoi keq dhe u dërgua në spital pas lëndimeve të marra.

Continue Reading

Më të lexuarat e javës

Shares