Connect with us

ShowBiz

Do hidhem nudo në pishinë në shenjë proteste

Published

on

Debati mes banorëve të rinj dhe banorëve të vjetër, vijoi për rreth 30 minuta gjatë spektaklit. Bledi debatoi me Oltën, ndërsa Valbona me Diolën.

Bledi: Ne nuk kemi pasur të drejtat më minimale. Ka qenë një frymë aq e tendosur sa nuk di.

Olta: Në ditët e para kur Bledi ishte sëmurë i kam shkuar te krevati disa herë.  I kam matur temperaturën, i kam skuqur dy kokra vezë.

Bledi: Një herë ke ardhur. Mos gënje. Po mashtron, doje të më rekrutoje. O teatri… Arbana do hidhem nudo në pishinë në shenjë proteste. Ua ua ua, çfarë teatri.

Kristi: Është kontradidë e gjithë situata.

Luiz: Barrier çdo banori që vjen, absolutisht. Pasi nuk pranoj që kushdo që vjen këtu, të vijë me strategji dhe të më sulmojë.

Kristi: Banorët e rinj që futen kanë patur shumë sukses këtu dhe ankohen për barrierat tona. Bledi t’i jeton me barrierat tona. Duhet t’i thyesh.

Valbona: Jam shumë e lodhur dhe e ofenduar nga të gjitha llojet e mënyrave. Jam shumë e lodhur. Këto muhabetet jashtë krahëve, po më shqetësojnë jashtë mase shumë. Kam tre netë që nuk fle, sepse Nita dhe Diola qeshin poshtë jorganit, që të më provokojnë mua. Mua mos ma bëj gishtin ashtu. Në atë moment, unë bëra një urë, në shenjë respekti ndaj një femrë. Mu thye besimi. Diola dhe Armaldo e bënë që unë të ndihesha keq. Po kërkoj gjërat më minimale, dy orë gjumë po kërkoj.

Diola: Unë sinqërisht nuk e kam parë Armaldon. Në asnjë lloj momenti nuk e kam parë që Maestro më ka shkelur syrin. Nuk mbaj përgjegjësi çfarë bën Armaldo.

Valbona: Më ke provokuar. Mua nuk më nxjerr dot nga vetja.

Diola: Unë nuk nxis debate. Realisht nuk e kam parë. Dhe madje, i shkova nga mbrapa dhe i thash nuk e kam parë. Kemi dy net që ne qeshim me një humor me Nitën, vetëm dy net. Është e vërtetë dhe në mënyrë absolute nuk ka qenë e provokuar. Dhe ajo ka qeshur.

Arbër: Për bërthamën, nuk ka një bërthamë të fortë. Unë mendoj që do jenë banorët e rinj ata të cilët do nominojnë banorët e bërthamës.

ShowBiz

Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Published

on

By

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin.

Videoja erdhi pak javë pasi ata njoftuan se i dhanë fund lidhjes së tyre që e nisën në ‘Big Brother VIP Kosova’. E ftuar në emisionin “Natën me Aulonën”, Vivien tha se lidhja mes tyre ka marrë fund dhe arsyeja, ose të paktën një nga arsyet përse, është pasi ajo dhe Getinjo i kanë nxituar pak gjërat mes tyre, gjë që ka sjellë më pas edhe prishjen e marrëdhënies.

Mirëpo, ka aludime se ribashkimi i tyre ka ardhur pasi janë në pritje të fëmijës së parë. Vivien publikoi në Instagram një video ku u shfaq me barkun paska më të rrumbullakosur mbi të cilin ajo mbante dorën sikur e përkëdhelte.

Continue Reading

ShowBiz

Kiara Tito moderatore në Turqi, zbulohen detaje nga formati që do të nisë së shpejti, ja vipat që do bëhen pjese

Published

on

By

Ajo çfarë dimë të sigurt deri më tani, është se moderatoren Kiara Tito, do ta shohim në emisionin veror “Kepi i Tundimeve”. Më herët u bë me dije se Kiara do të jetë prezantuesja e këtij sezoni, ndërkohë së fundmi janë bërë me dije dhe emërat të cilët do të marrin pjesë në këtë format.

“Kryefjala” zbulon se ky edicion i “Kepit” do të vijë me personazhe VIP, ku të pranishëm do të jenë një pjesë e mirë e banorëve të Big Brother Vip1 dhe Vip2.

Mësohet se në vilën e “Kepit të Tundimeve” do të jenë Jori Delli, Ronaldo Sharka, MEvlan Shaba me parteren e tij, ndërsa opinioniste do të jetë Monika Lubonja. Madje, madje thuhet se emisioni do të xhirohet në Turqi. Derisa këto lajmë të konfirmohen nga vetë organizatorët mbeten veçse thashetheme korridori.

Continue Reading

ShowBiz

E rëndë/ Aktori i njohur dënohet me 30 vite burg

Published

on

By

Aktori Danny Masterson u dënua me 30 vjet burg pasi u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim. Mediat e huaja raportojnë se Masteron po hetohet edhe për një akuzë të tretë përdhunimi.

Vendimi vjen rreth gjashtë muaj pas gjyqit të parë të aktorit. Të tre gratë janë ish-anëtare të Kishës së Scientologjisë, anëtar i shquar e së cilës është Masterson.

Masterson mund të përballet me 45 vjet burg nëse shpallet fajtor edhe për akuzën e tretë.

Continue Reading

Recent Posts

Më të lexuarat e javës

Shares