Connect with us

ShowBiz

“I dorëzova vulat”, pas deklaratës së Luizit reagon Dhoma e Noterëve, nxjerrin zbuluar këngëtarin: Para se të futej në BBV na kërkoi lekë…

Published

on

Këtë  javë që po lemë pas këngëtari Luiz Ejlli tregoi brenda shtëpisë së Big Brother Vip se ai prej një kohe të gjatë ka ushtruar detyrën e noterit, mirëpo më pas ai dorzoi vulat duke mos dhënë më tepër detaje.

Në lidhje me këtë deklaratë të Luizit ka reaguar edhe Dhoma e Noterëve të cilët kanë bërë me dije se banorit të Big Brother i është hequr licensa në vitin 2021 pasi për një periudhë të gjatë kohore ai nuk e kishte hapur zyrën.

“Luizi vazhdoi punën nga 2013 deri në 2021. Kishte një periudhë kohë të vazhdueshme që nuk kishte hapur zyrën. Adresën që ka dhënë Luizi ishte një adresë që nuk ka egzistuar më. Urdhëri ka qenë për heqjen e licensën”, thanë ata.

Gjithashtu, ata bënë me dije se në vitin 2018 Luizi kishte bërë një kerkësë në Dhomën e Noterëve ku kishte kërkuar një shumë monetare për arsye shëndetësore.

“Mu duk e habitshme kur e dëgjova. Nuk më erdhi mirë, në fund të ditës ka qenë pjesë e komunitetit tonë dhe një noter nuk mund të gënjejë. Ka qenë viti 2018, maj a qershor Luizi ka qenë noter. Kërkesa më është dërguar mua dhe thotë “Unë Luiz Ejlli noteri i anetarësuar pranë Notërëve në Tiranë parashtroj kërkesën time lidhur me akordimin e një fondi të arsyeshëm nga Dhoma e Noterëve në Tiranë si një noter në vështirësi financiare për arsye probleme shëndetesore dhe të ardhrua të pakta nga puna”

Nuk ka cilësuar as tumor dhe as jo tumor. Atëherë lekët i kanë kaluar pasi u mor vendimi, të gjithë anëtarët votuan në unanim ja kam kaluar pastaj lekët në llogarinë e tij. Ka qenë i pari dhe i fundi që dikush ka kërkuar ndihmë financiare për arsye shëndetësore”, shtuan ata.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

VIDEO/ “Nuk është e lehtë të jetosh me mua”, Olta Gixhari përlotet teksa flet për bashkëshortin: Më pranoi siç jam

Published

on

By

Pas sqarimit rreth dy orë dhe rrëfimit të Efi Dhedhes, edhe Olta Gixhari ka treguar detaje nga jeta e sa personale. Aktorja e njohur është ndalur edhe te marrëdhënia e ngushtë që ka me partnerin e saj.

Madje Olta tha se sa herë përmend atë përlotet. Ajo u shpreh se ai i ka falur një qetësi shpirtërore, që ajo nuk e ka patur më parë. Ajo u shpreh se Dorin nuk e ndërron me asgjë në botë dhe se dashuria e saj për të është ekstreme.

Banorja e “Big Brother VIP2” tha se e kishte shumë të vështirë të bindej për njeriun e jetës së saj, sepse kërkonte dikë ta donte ashtu siç ishte ajo. Më pas Olta shtoi se nuk e kishte imagjinuar kurrë që do të gjente dikë që do ta donte aq shumë.

Continue Reading

ShowBiz

Luizi flet për hyrjen e Butrintit në BBV: Mua më nxjerr jashtë loje komplet

Published

on

By

Jashtë ambienteve të Big Brother Vip ndjekësit e kanë hedhur dhe pritur me mijëra herë tezën se “Butrint Imeri do të bëhet pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri”.

Dikush ka thënë se këngëtari do të bëhej pjesë e shtëpisë e dikush tjetër se do të hynte të suprizonte për ditëlindje ish-të dashurën e tij, moderatoren Kiara Tito.

Mirëpo, deri më tani asnjëra nuk ndodhi. Duke mos ditur se çfarë ndodh jashtë, Luizi si duket i ka ndjerë këto thashetheme dhe ka vendosur të bisedojë me banorët.

Gjatë një bisede me Mastron, Kiarën dhe Efin, këngëtari u shpreh se nëse do të vinte Butrint Imeri në “BBV” do ta nxirrte jashtë loje atë.

“Ai është problem. Se ti mund të thuash pavarësisht se jam ndarë me të kam raporte miqësore dhe ajo më nxjerr mua jashtë loje komplet”, ka shtuar Luizi.

Mirëpo në këtë moment ia pret Efi dhe Kiara duke i kërkuar të mos përmendë emra tëpersonave që nuk ndodhen aty.

Continue Reading

Magazina

Çfar diskutuan gjatë darkës Efi dhe Olta

Published

on

By

Përveç të gjitha hatërmbetjeve dhe debateve për çështje të ndryshme, një pikë tjetër që Olta dhe Efi kanë debatuar ka qenë Luizi.

Efi i tha Oltës se afrimi i saj me Luizin, ka ndodhur pas debatit të tij me Kejvinën. Ajo edhe një herë theksoi faktin se, qëndrimi i saj me Luizin ka ndodhur vetëm për shkak të Kiarës dhe se nuk ka asnjë pikë tjetër, që i lidh ata të dy.

Efi shtoi se ajo nuk ecën me shumicën dhe se nuk bën strategji në shtëpi. E vetmja gjë që ajo po përpiqet të tregojë brenda në shtëpi, janë vlerat e saj.

Continue Reading

 

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares