Connect with us

Shqipëri

Tragjedi në Nju Jork: Bashkë me gruan shtatzënë vdes edhe aktori shqiptar, u hodhën nga ballkoni i katit të 6-të (EMRAT)

Published

on

Thellohet tragjedia në Nju Jork, një çift shqiptarësh i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga ballkoni i katit të gjashtë të apartamentit ku banonin.

Fillimisht u raportua se viktimë kishte mbetur vetëm bashkëshortja shqiptare, dyshohet pasi bashkëshorti i hodhi nga ballkoni. Por raportohet se pas ngjarjes së rëndë, edhe vetë burri është hedhur duke i dhënë fund jetës.

Bëhet fjalë për aktorin shqiptar, 35-vjeçari Florind Belliu dhe bashkëshorten e tij Ornela, 28-vjeçe, e cila ishte shtatzënë.

Dyshohet se ditët e fundit, Florindi ndodhej në gjendje të ngarkuar mendore.

Çifti la pas dy fëmijë 6 dhe 2-vjeç, ndërsa në SHBA ndodhej edhe e ëma e 35-vjeçarit.

Shqipëri

E rëndë/ Po mblidhte arra, rrëzohet nga pema burri dhe ndërron jetë (EMRI)

Published

on

By

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e  sotme në fshatin Starovë të Beratit.

Mësohet se një 68 vjeçar teksa ishte duke mbledhur arra është rrëzuar nga pema dhe fatkeqësisht ka ndëruar jetë.

Kanë qenë familjarët e viktimës, Syrja Hoxha, ata të cilët menjëherë lajmëruan policinë. Ndërkohë, trupi i pajetë i burrit është transportuar me ambulancë drejt Morgut të Spitalit Rajonal të Beratit, ku viktima do ti nënshtrohet autopsisë mjeko-ligjore, që do të konfirmojë edhe shkaqet e vdekjes.

Continue Reading

Shqipëri

Iu dogjën dy makina, flet Deizi Arapi: Kam dyshimet e mia, jam konfliktuar me deputetin

Published

on

By

Deizi Arapi, 27-vjeçarja që iu dogj makina mbrëmjen e djeshme i ka bërë thirrje shtetit për ndihmë. Ajo thotë që kjo është hera e dytë që i digjet makina dhe pretendon se ngjarja ka lidhje me një konflikt që ka pasur me ish-kryebashkiakun e Bilishtit, Bledion Nallbati, aktualisht deputet i Partisë Demokratike.

Deizi Arapi: Jeta ime është në rrezik.  I kërkoj ndihmë shtetit pasi është hera e dytë që më ndodh dhe ka lidhje me një konflikt të vjetër. 4 vite më parë mamaja ime është pushuar nga puna si pastruese padrejtësisht dhe unë jam konfliktuar me ish-kryebashkiakun Bledion Nallbati ( aktualisht deputet). Pas konfliktit mu dogj makina e parë.  Dje gjatë gjithë ditës më ka ndjekur një person me të cilin dhe kam shkëmbyer fjalë mbrëmë. Ai është punonjës i karburantit në pronësi të Bledion Nallbatit. Në vendngjarje është gjetur një bidon benzine nga ky karburant ashtu si herën e kaluar.  Djegien e makinës së parë policia e konsideroi aksidentale por ja që ngjarja po përsëritet. Nëse nuk merren masa nuk është çudi që unë të përfundoj në ndonjë kanal.

 

Continue Reading

Shqipëri

U mundën nga Izraeli, Reja pas ndeshjes: Ishte paraqitje e mirë

Published

on

By

Shqipëria u mund mbrëmjen e djeshme nga Izraeli me rezultatin 2-1, sfidë e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka deklaruar pas ndeshjes se humbja ishte vetëm pasojë e gabimeve individuale.

Ai theksoi se ekipi kishte bërë një punë të mirë dhe vetëm këto gabime e penalizuan.
Continue Reading

 

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares