Connect with us

Kosovë

Tensionet në veri të Kosovës, reagon këngëtari: Këtu ka pasur zot shtëpie që prej ekzistencës

Published

on

Pas Stresit, ka reaguar edhe këngëtari i njohur Xhonaton Isufi i njohur si Don XHoni  lidhur me situatën e tensionuar, që është krijuar në Veri të Kosovës mbëmjen e 31 korrikut.

Këngëtari ka postuar një foto të ushtrisë së Kosovës krahas së cilës shkruan: Zot shtëpie këtu ka pasur që nga ekzistenca!

Kosovë

Çitaku: Pse Vjosa Osmani e Albin Kurti e urrejnë Edi Ramën

Published

on

By

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës Vlora Çitaku, ka kritikuar presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, dhe ministren e Jashtme dhe të Diasporës Donika Gërvalla-Schëarz.

Kjo pasi sipas saj asnjëri nga ta nuk reaguan për fjalimin e djeshëm të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Çitaku tha se Osmani, Kurti dhe Gërvalla e urrejnë Ramën.

“Kur urrejtja për një njeri është më e madhe se dashuria për Kosovën. Kaq për heshtjen shurdhuese të Presidentes, Kryeministrit, Ministres së Jashtme, karrshi fjalimit të Kryeministrit Rama dje në OKB”, tha Çitaku.

Kryeministri Edi Rama, gjatë ditës së djeshme ka mbajtur një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ku ndër të tjera kërkoi rrëzimin e raportit të Dick Marty për trafik organesh në Kosovë, si dhe miratimin e një raporti të ri në OKB, që sado pak do të zhbëjë ato dëme të shkaktuara nga raporti fiktiv i Dick Marty.

Continue Reading

Kosovë

Vuçiq: Kam informacione që Kurti po kërkon artileri që gjuan më shumë se 10 kilometra

Published

on

By

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, të premten mbrëma ka folur edhe lidhur me pretendimet se “amerikanët dhe britanikët po e ndihmojnë Kurtin, po e armatosin dhe po blejnë armë për të lokalizuar ushtrinë serbe”.

Duke iu përgjigjur pyetjes për këtë, kreu i shtetit serb ka thënë se “e di cila është e vërteta dhe nuk dëshiron të komentojë”

Mirëpo ndërkohë ka ndërruar mendje në sekond dhe ka shtuar “Ne jemi të vegjël, forcat janë shumë të mëdha dhe shumë të forta, por mirë, pak më pak se sa mendojnë ata”.

Vuçiq ka vazhduar duke pretenduar se ka informacione që kryeministri i Kosovës Albin Kurti “ka qenë në kërkim të artilerisë me largësi prej më shumë se 10 kilometrash.

Continue Reading

Kosovë

Arrestohet një shtetas serb në Gjilan, bashkëjetonte me një të mitur

Published

on

By

Policia e Kosovës njofton se dje (23.09.2022) ka arrestuar një qytetar shtetas i Serbisë nën dyshimin e bazuar se po bashkëjetonte me një të mitur nën 16 vjeç.

Policia në raportin 24 orësh njoftoi se ngjarja ka ndodhur me 15. 07. 2002.

Ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Continue Reading

 

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares