Connect with us

Maqedoni

Me forcë nuk bëhet bukuri, dështon Ahmeti në Gostivar

Published

on

 

Mbrëmë Ali Ahmeti Kryetar i Bashkimit për Integrim duke dashur të etablojë me forcë në strukturë kishte organizuar një mbledhje me aktivit politik të BDI në Gostivar.Strukturat lokale të BDI ia dërguan mesazhin se nuk duan të nënshtrohen një kandidati të imponuar, dhe dje u shpërfaqën përçarjet e thella në mes “Të vjetërve” të cilët u pa se kontrollojnë pjesën dërmuese të strukturës dhe mesazhi ishte i qartë, shkruan news33.tv

 

Mbledhja e organizuar në orën 20:30 e gjeti me sallën bosh Ahmetin, i cili pastaj mobilizoi strukturat dhe me presione të ndryshme aritën të mbledhin 25-26 persona kurse nga burime brenda BDI flitet se kan kërkuar ndihme edhe nga Dega e Vrapçishtit.Kshu që pas dy ore vonesë, në mungesë të figurave kyçe të Degës së Gostivarit filloi mbledhja e cila nuk kaloi në atmosferë të këndshme ku shihet edhe nervozizmi dhe pakënaqësia e Ahmetit me strukturat e reja në Degën e Gostivarit.Kjo mund të shihet se lajmin për mbledhjen e publikuan në orën 00:15 pas mesnate duke thyer të gjitha regullat e informimit profesional duke publikuar fotografiteë nga prapa auditorit dhe asnje fotografi me fytyrat e personave pjesmares duke dashur të fshehin percarjen e thelle dhe mosprezencen e figurave kyce te BDI- Gostivar.

 

Kujtojmë se Bdi në Gostivar ka pësuar katër herë humbje të thella dhe nuk duket se do të etablohen si parti serioze ne Gostivar ne nje të ardhme të afërt./News33.tv

 

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Maqedoni

ALI AHMETI: BDI MUND TË VAZHDOJ PA BLERIM BEXHETIN, IZET MEXHITIN DHE MUSA XHAFERIN

Published

on

By

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur sot në lidhje me letrën e inicuar nga i ashtuquajturi “Grup i zjarrit” që kërkonin reforma në parti.

Ahemti tha se BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme me bazë të fortë, që mund të funksionoj edhe pa individ, përcjell KlanM.

“Me siguri që BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të funksionojë pa Ali Ahmetin pa Blerim Bexhetin, pa Musa Xhaferin, pa Izet Mexhitin ky është investim kombëtarë që ka bazë të fortë dhe përkrahje të fortë”, deklaroi kreu i BDI-së, Ali Ahmeti.
Continue Reading

Maqedoni

“Flakë” për “Grupin e zjarrit”, Ahmeti në aktivitet me Grubin

Published

on

By

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka marrë pjesë në një organizim të kompanisë “Agro Reka” e ku bie në sy që shoqërohet nga Sekretari organizativ i partisë, Artan Grubi.

Ditën e djeshme i a.q. “Grupi i zjarrit” në përbërje të disa deputetëve, zv.ministra, sekretar shteti, kryetar komune e nënkryetar partie, të gjithë nga partia BDI, i kërkuan Ahmetit të largojë Grubin dhe të hap debat brenda partiak. Ata e quajtën Grubin diletant, ndërsa ky i fundit deri më tani nuk ka patur ndonjë reagim publik ndaj bashkëpartiakëve të vetë.

Ajo që mëson “Smart News” është se Grubi mbrëm ka deponuar dorëheqjen e tij deri te Ahemti, por ky i fundit nuk e ka pranuar. Që Ahmti me Grubin nuk i ka prishur marrëdhëniet dëshmohet prania e Grubit përkrahë Ahmeti.

Megjithëse ka krisje në parti, Ahmeti duket se nuk e flijon Grubin për “Grupin e zjarrit” i cili kishte shprehur pakënaqësi edhe në të kaluarën.

Ditët në vijim pritet të jenë me zhvillime të reja në BDI dhe gjithësesi, siç bënë të ditur burimi ynë i informacionit, kësaj here Ahmeti e ka të pamundur të qetësojë fraksionet brenda partiake dhe i mbetet të zgjedh a do të vazhdojë më Grubin gjë e cila do t’ia largonte disa figura me të cilat e themeloni BDI-në dhe me të cilët rrugëtimin e kishte filluar edhe para se të merrej me politikë.

Kjo gjë mund të sjellë edhe ndodhi të tjera në parti, gjegjësisht edhe dridhje të karriges së Ahmetit si lider i BDI-së, komentojnë disa njohës të zhvillimeve politike në vend.

Continue Reading

Maqedoni

Horoskopi 25 shtator 2022: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Published

on

By

Dashi

Gjatë kësaj dite do dini t’i menaxhoni më mirë emocionet dhe do keni më tepër besim tek vetja. Për ju që keni një lidhje do ndodhin ndryshime të njëpasnjëshme. Përgatituni për emocione të forta si kurrë ndonjëherë më parë. Edhe për ju beqarët do jetë një ditë e begatë dhe do mund të realizoni takimet që keni ëndërruar prej kohësh. Zemra do jetë më e qetë dhe më e gëzuar. Në punë organizimi do ju çojë drejt suksesit. Do jeni shumë të kujdesshëm me çdo gjë dhe nuk do i lini asgjë rastësisë. Financat do mbeten të kënaqshme. Shfrytëzojeni rastin për të paguar faturat e muajit sepse më vonë do e keni më të vështirë.

Demi

Hëna do ua bëjë ditën më të veçantë sot. Do bini në sy për shumë gjëra dhe të gjithë do ju marrin shembull. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë pasionante. Do përjetoni vetëm emocione pozitive dhe do doni që dita të mos ketë një fund. Ju beqarët do shkëlqeni dhe do merrni propozime pa fund. Meqë do iu jepet mundësia mund të bëni seleksionime e zgjidhni personin e duhur. Në punë nuk do jetë e nevojshme të bëni shumë përpjekje për të shkëlqyer. Do jeni të zotët dhe të gjithë do ju kërkojnë këshilla. Me shpenzimet duhet të tregoheni sa më strikte sepse nesër mund të gjendeni në një situatë të vështirë.

Binjakët

Gjatë kësaj dite duhet të bëni një bilanc të jetës tuaj dhe të merrni disa masa. Ju të dashuruarit do merreni vesh për çdo gjë më partnerin tuaj dhe mes jush nuk do lindë asnjë lloj mosmarrëveshjeje. Pasditja dhe mbrëmja ka për të qenë edhe më emocionuese. Ju beqarët do keni më tepër besim tek vetja dhe me pak mundim do arrini ta bëni për vete atë që do pëlqeni. Në punë bashkëpunëtorët do ju bëjnë të reflektoni dhe të merrni përgjegjësi për veprimet tuaja. Do e vlerësoni edhe më shumë veten tashmë. Financat kanë për të qenë gjatë gjithë kohës të qëndrueshme dhe nuk do ju sjellin probleme.

 

Gaforrja

Gjatë kësaj dite nuk do keni më kundërshtime si më parë nga ata që ju rrethojnë dhe do ndiheni më të gatshëm për të ndërmarrë iniciativa. Disa planetë do e mbrojnë jetën tuaj në çift nga çdo rrezik i jashtëm, por disa të tjerë do mundohen t’ua prishin harmoninë. Tregohuni shumë të kujdesshëm dhe mos u nxitoni për asgjë. Ju beqarët duhet ta lënë veten të lirë edhe sikur t’iu jepet mundësia për takime. Gjithçka do ndodhë ashtu si është planifikuar. Nëse iu duhet të filloni projekte të reja në pune, do ia arrini më së miri qëllimit. Nuk do keni as vonesa dhe as pengesa. Në planin financiar tregohuni vigjilentë dhe mos shpenzoni kuturu sepse keni për të mbetur pa para në xhep.

Luani

Tregohuni të sinqertë gjatë kësaj dite dhe nuk keni për t’u penduar kurrë. Mund të fillojnë të realizohen edhe disa nga ëndrrat tuaja. Nëse jeni në një lidhje dhe doni që gjërat të shkojnë mirë me partnerin, duhet t’i shprehni më shumë ndjenjat. Edhe nëse keni pasur mosmarrëveshje mund ta përmirësoni situatën po shtuat dozat e komunikimit. Ju beqarët do jeni sensualë dhe do e bëni shumë shpejt për vete personin që keni pëlqyer prej kohësh. Në planin profesional do i kaloni një nga një pengesat dhe do ndiheni më të sigurt për hapat që duhet të hidhni. Bravo për këmbënguljen. Situata financiare do fillojë të përmirësohet dalëngadalë.

Virgjëresha

Sot mirë është të ecni me plane dhe prioritete sepse nuk do keni shumë kohë që të merreni më shumë gjëra. Nëse keni një lidhje asnjë planet nuk do ketë ndikim të madh tek jeta juaj kështu që vijimësia mes jush do varet nga sjellja e të dyve. Mundohuni të mos mendoni vetëm për veten sepse mund ta lëndoni atë që keni në krah. Ju beqarët do pranoni një propozim që iu është bërë kohët e fundit dhe jeta do ju ndryshojë. Në punë do fryjë një fllad ndryshimi dhe do ndiheni më të plotësuar se më parë. Shefat do ju vlerësojnë më tepër. Financat për fatin tuaj të mire do përmirësohen goxha dhe do ndiheni të lumtur për këtë gjë.

Peshorja

Mundohuni të gjeni mënyrën e duhur për ta përballuar stresin gjatë kësaj dite sepse gjërat do bëhen gjithnjë e më të vështira. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do jetë aspak e privilegjuar. Debatet do jenë herë pas here të forta dhe do këmbëngulni gjithë kohës qe të dalë e juaja. Ju beqarët do joshni disa persona në punë dhe ata gjithashtu do flirtojnë me ju. Shumë shpejt do ndodhin gjërat e shumëpritura. Në punë shpesh do keni përshtypjen sikur të gjithë do tallen me ju dhe kjo do ju pengojë të ecni përpara. Në planin financiar mundohuni vetëm të shpenzoni më pak dhe asgjë e keqe nuk do ju ndodhë.

Akrepi

Hëna dhe Neptuni do ju drejtojnë sot drejt rrugës së duhur. Nuk do jeni më pasivë si dikur. Nëse keni një lidhje në përgjithësi jeta juaj do jetë e mirë dhe pa probleme. Do ndiheni për mrekulli me njëri-tjetrin dhe nuk do keni për çfarë të qaheni. Ju beqarët gjithashtu keni për të pasur një ditë me fat dhe do e gjeni princin tuaj të kaltër. Në punë do bëni mirë të verifikoni çdo gjë para se të veproni sepse përndryshe mund të futeni në telashe. Buxheti do jetë i mirë, por nëse tregoheni edhe më të kujdesshëm dhe menaxhoni çdo gjë me kujdes, situata ka për të qenë edhe më e mirë.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite mirë është të bëni një bilanc të atyre që keni kaluar dhe keni për t’u ndier edhe vetë më qetë. Nëse jeni në një lidhje jeta juaj do jetë e qetë dhe pa asnjë problem. Ka gjasa që partneri t’iu përgatisë një surprizë të madhe, e cila do iu bëjë të ndiheni si në ëndërr. Venusi do iu ndihmojë ju beqarëve të keni takime të veçanta dhe shumë shpejt të krijoni lidhje me personat që do takoni. Në punë do iu jepet mundësia të bashkëpunoni me disa kolegë të zotët. Do arrini shumë shpejt objektivin e duhur. Në planin financiar do iu ndihmojë së tepërmi një i afërm. Nuk do jetë ditë e keqe kështu që qetësohuni.

Bricjapi

Gjatë gjithë kësaj dite mund t’iu dalin edhe pengesa, por nuk duhet të dorëzoheni asnjëherë. Nga ana tjetër ecni gjithmonë me planifikim dhe nuk do gaboni. Perspektivat për ju të dashuruarit do jenë të mira. Bashkëpunimi dhe komunikimi do vazhdojnë të jenë të forta. Mundësitë për aventura do jenë të shumta për ju beqarët. Shfrytëzojini nëse dëshironi ose prisni edhe disa ditë nëse keni ëndërruar dashurinë e madhe. Në planin profesional do arrini shpejt atë që keni dëshiruar. Shefat do ua njohin meritat dhe mund të merrni edhe shpërblime. Për të arritur qëndrueshmërinë financiar duhet më tepër organizim dhe maturi me shpenzimet.

Ujori

Gjatë kësaj dite keni për të përjetuar akoma më shumë emocionet dhe do jeni më të sigurt në vetvete. Mos harroni të ndani çdo gëzim me personat që keni pranë. Pas disa ditëve jo shumë të përshtatshme për jetën në çift do arrini të vendosni komunikimin me partnerin. Do i kushtoni më shumë kohë atij dhe do ndiheni më mirë. Ju beqarët do jeni tërheqës dhe magnetikë. Do arrini të bëni për vete cilindo që do iu pëlqejë. Në punë do iu kërkohet më shumë nga sa keni dhënë dhe kjo mund t’iu nervozojë. Bëni aq sa keni mundësi dhe mos i tejkaloni kufijtë. Mjedisi planetar do iu influencojë pozitivisht financat. Ju do jeni më të qartë për ato që duhet të bëni.

Peshqit

Asgjë nuk do jetë e lehtë gjatë kësaj dite kështu që duhet të dyfishoni përpjekjet. Për ji të dashuruarit e sotmja do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni me pasion të nxitur nga Venusi e herë do debatoni me agresivitet të ndikuar nga Plutoni. Ju beqarët duhet të tregoheni tej mase të kujdesshëm pasi personat që do ju afrohen nuk do jenë aspak të përshtatshëm për të kaluar jetën. Në punë do ju duhet të ndryshoni rrënjësisht mënyrën e të vepruarit që t’ia dilni mbanë. Gjërat nuk do jenë të lehta nëse qëndroni në një vend. Në planin financiar do keni disa tronditje të vogla për shkak të shpenzimeve të domosdoshme që duhet të kryeni.

 

 

Continue Reading

 

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares