Connect with us

Lajme

Limani i ashpër: Vajtojnë nëpër dyerët e Z. Zaev-it, që ta bëjnë pishmanit

Published

on

Kandidati i Kërçovës Fatmir Limani me anë të një statusi ka reaguar ashpër ndaj lëvizjeve të fundit politike në vend.

”Vajtojnë nëpër dyerët e Z. Zaev-it, që ta bëjnë pishmanit sepse:

▪️ dështojnë planet e përfitimit nga projekti “koridori 8-të”, i cili është mbi 1.000.000.000 €.

▪️ të gjitha figurat qeveritare do t’i takojnë historisë.

▪️ pjesa më e madhe e politikanëve do të përfundojnë nëpër burgje”, shkruan Limani.

Lajme

Paralajmërohet rritja e pensioneve në Maqedoni, ja sa do të përfitojnë

Published

on

By

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska në konferencë për shtyp u shpreh se rritja e pensioneve do të vazhdojë edhe gjatë këtij viti.

“Po bëhen përgatitjet e fundit për rritje shtesë të pensioneve. Kjo do të thotë se rreth 330 mijë pensionistë do të marrin më shumë të hyra mujore që është e rëndësishme nëse merret parasysh kriza energjetike”, u shpreh Kuzeska.

Sipas saj, Fondi për Sigurim Pensional dhe Invalidor është stabil dhe mund të rrisë pensionet.

“Sipas të dhënave zyrtare, të hyrat në Fondin Pensional dhe Invalidor në vitin 2021 janë rritur për 1.3 miliardë denarë”, tha Kuzeska.

Ajo shtoi se edhe pse krizë energjetike, ekonomia mbetet stabile de se këtë e dëshmon rritja e pagës mesatare që në nëntor të vitit 2021 ka qenë 29.130 denarë ose për 5.6% më shumë se muajin e njëjtë të vitit të kaluar.

Continue Reading

Lajme

Pas recitimit të Ilir Metës mes borës, nis “trendi” i ri në rrjetet sociale, Agron Llakaj dhe Salsano Rrapi “sfidojnë” Presidentin

Published

on

By

Presidenti Ilir Meta, duke se pa kuptuar ka “shpallur” trendin e ri në rrjetet sociale. Meta dje nga Korça publikoi një video në rrjetet sociale u shfaq duke recituar mes dëborës.

E menjëhërë pas këtij postimi aktorët e personazhet e njohura kanë nisur “sfidën”. I pari ishte Agron Llakaj, i cili me ironi tha se është  i gatshëm të bëhet pjesë e konkursit të hapur nga presidenti.

“Behem pjese e konkursit te ri te fjales poetike te hapur nga Presidenti i Republikes Ilir Meta“Bie bora nga perjashta”, shkruan Llakaj teksa reciton një poezi.

Ndërsa një tjetër video vjen sot nga aktori Salsano Rrapi, i cili i ka hyrë pak “me thellë” imitimit. Ai ka veshur një shall ashtu siç kishte Presidenti, e teksa recitimin e shoqëron me duar.

“Lum për lagjen që unë kam dhe pallatin me tulla të kuqe. Ju kam të gjithëve shumë xhan, ehe  ty moj Burbuqe”thotë Salsano në vjershën e tij.

Epo si duket ky trend do na shoqërojë këto ditë të ftohta të dimrit.

Meta duke recituar

Continue Reading

Lajme

“E turpshme, nuk mundet dikush të…”! Revoltohet Bora Zemani, çfarë i ka ndodhur moderatores?!

Published

on

By

Bora Zemani aktualisht është moderatorja më e dashur dhe më e përfolur në mediat rozë. Kjo pas historisë së dashurisë me aktorin Donald Veshaj.

Kjo bëri që Bora të ketë fansa të shumtë e që e mbështesin atë përmes formave të ndryshme.

Por një gjë që kanë bërë së fundmi ata, nuk i ka pëlqyer aspak moderatores. Madje ajo është revoltuar me ta.

Çështja ka të bëjë me hapjen e një “Instagrami” të rrejshëm në emër të djalit të saj Arborit.

 

“Ky nuk eshte insta i Arbori! Ju lutem beni report!!! Nuk mundet dikush te hapi nje faqe femije dhe aq me teper te flasi ne emer te tij! E turpshme!!, ka shkruar Zemani.

Continue Reading

 

Recent Posts

Më të lexuarat e javës

Shares