Connect with us

Lajme

Agresioni e Edita flasin për “Ndjenja” në këngën e fundit

“Ndjenjat” është hiti i fundit i lansuar në industrinë muzikore në vend nga dy artiste unikë, Malsor Sadiku, i njohur si Agresioni dhe këngëtarja e munguar, Edita Sopjani.

Dyshja kanë bashkuar forcat për një këngë e cila me të parën po merr vlerësimin pozitiv të publikut, e kjo për shkak të ritmit veror që po i bënë konkurrencë hiteve të tjera të sezonit.

Ndërkohë që Agresioni e “mbytë” repin, Edita Sopjani shkëlqen në të gjitha aspektet. Ky projekt muzikor padyshim që ka shumë vlerë për të, pasi ka ardh në ditët e fundit të beqarisë së këngëtares, e cila së shpejti do të martohet.

“Agresioni” gjithmonë ka sjell një frymë ndryshe në skenën tonë muzikore, ndoshta frymën e Teksasit të SHBA-ve, atje ku edhe jeton e vepron. E, “Ndjenjat”, po vulos bindshëm potencen e tij në industri dhe në muzikë.

“Kosovarja” e pyeti reperin se sa ka qenë sfidues realizimi i një projekti si ky, pasi ai jeton mijëra kilometra larg. “Kur egziston dëshira dhe punon me profesionistë të vërtet, gjithçka arrihet më lehtë. Skenat e videoklipit janë xhiruar në SHBA dhe Kosovë dhe besoj që kemi sjell diçka të mirë për publikun”, u shpreh Agresioni.

Në vijim, “Ndjenjat”, kënga që do të doni ta dëgjoni shumë më shumë se një herë.

Lajme

Çfarë e kishte pyetur Goran Bregoviç kriminelin e luftës Radovan Karaxhiçin, kur e kishte takuar në një hotel?

Shkruan: Emin Azemi

Tani që po shkon në Korçë, i ftuar të merr pjesë në Festën e Birrës, atij mund t’i bëhen pyetje shtesë mbi takimin  me Karaxhiqin.

Nga ai mund të kërkohet edhe ndonjë sqarim shtesë mbi këngën “Kallashnjikov,  e cila u bë këngë e preferuar e çetnikëve të Vojislav Sheshelit e “tigrave” të Arkanit.

Kjo nuk është hera e parë që Bregoviqi do të dalë para publikut në Shqipëri. Ai kishte mbajtur koncert të madh në Tiranë në vitin 2014 kur edhe kishte marrë çmimin “Çelësi i Tiranës” në atë kohë nga Edi Rama i cili ishte kryetar i bashkisë.

Goran Bregoviqin nuk e kemi patjetër ta urrejmë që të tregojmë sa patriotë jemi (sepse jo pak shqiptarë i dëgjojnë këngët e tij dhe të Cecës së Arkanit), por e pakta që mund të bëjmë do të ishte që të mos e ftojmë në ndonjë event shqiptar.

Continue Reading

Kuriozitete

Angelov: Nuk kam frikë nga shkarkimi

Unë nuk kam frikë nga vdekja, dhe jo nga shkarkimi i Qeverisë, tha drejtori i Qendrës për Menaxhimin e Krizave Stojançe Angelov në një intervistë për “Sitel”.

Ai thotë se Qeveria vendos, dhe atij nuk i intereson.

“Unë do të pranoj çdo vendim. Nuk kam frikë nga vdekja, e jo më nga shkarkimi”, tha Angelov.

Ai tha se zjarri në Koçan ishte menaxhuar me sukses. Thotë se puna e tij është mosmirënjohëse dhe vuri në dukje se kur gjeneralët bëjnë luftë dhe mijëra njerëz vriten, atëherë ata marrin medalje ose përgjegjësi.

Angelov kohët e fundit tha se nëse përcaktohet përgjegjësia e tij, ai do të tërhiqet dhe do të largohet nga vendi./Telegrafi/

Continue Reading

Lajme

Arrestohen katër persona, dyshohen se shkaktuan zjarret në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se ka arrestuar një person, me iniciale Ll.A.(32) nga Republika e Shqipërisë i cili në mënyrë ilegale ka qëndruar në Maqedoninë e Veriut për shkak se ekziston dyshimi se i njëjti ka shkaktuar zjarr në fshatin Pozharan të Gostivarit.

Një tjetër person dyshohet për zjarrin në Staro Nagoriçan dhe kundër tij janë duke vepruar policët dhe prokurori publik.

Gjatë ditës së djeshme, siç thuhet në njoftim, dy persona janë arrestuar të cilët dyshohet se kanë shkaktuar zjarr para fshatit Bllacë drejt Katllanovës.

“MPB apelon që në mënyrë rigoroze të respektohet ndalesa për lëvizje në pyje, qytetarët maksimalisht t’u shmangen ndezjes së zjarreve, mbeturinave dhe mbetjeve nga të mbjellat, të mos hedhin cigare të pa ndezura dhe të mos hedhin shishe të qelqit dhe mjete të tjera të cilat pas ekspozimit për një kohë të gjatë në diell, mund të shkaktojnë zjarr”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Kanë përkujtuar se shkaktimi i zjarreve, qëllimshëm ose jo, paraqet vepër penale e cila sanksionohet me burg deri në 8 vjet./Telegrafi/

Continue Reading

Recent Posts

Më të lexuarat e javës

Shares