Connect with us

ShowBiz

Si dyshoj se është sëmurë nga kanceri në kohën e luftës, Naim Abazi rrëfen tmerrin e përjetuar

Naim Abazi, i ftuar në Rtv Dukagjini ka zbuluar se vite më parë ka dyshuar se është i sëmurë nga kanceri, shkruan lajmi.net.

Ai tha se ngjarja ka ndodhur në kohën e luftës, në vitin 1996-të teksa tregoi se nuk është ndjerë mirë në trupin e tij dhe aty ka nisur gjithçka.

Ndërkohë, Naim Abazi tregoi se mjekët i kanë thënë familjarëve të tij se nuk është kancer, megjithatë ai ka dyshuar dhe kështu ka pritur rezultatin e analizave derisa tha se ka vuajtur plot një muaj por dhjetë ditëshi i parë ka qenë më i tmerrshëm sepse ka pritur rezultatin final.

Tutje, këngëtari tha se kishte filluar të linte edhe amanete duke qenë se ndihej edhe i frikësuar mirëpo për fat të mirë gjithçka ka kaluar.

Ndryshe, Naim Abazi është i martuar me Mihrije Brahën, çifti kanë edhe fëmijë, djalin Platorin./lajmi.net

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

Kida: Ngrihuni dhe bëhuni dikushi

Dhe, Orhidea Latifi ndan imazhe nga jeta e saj duke mos munguar edhe ato të klipeve muzikore, shkruan lajmi.net.

Së fundmi, ka publikuar fotografi të reja në profilin e saj në Instagram e cila shihet e veshur me veshje me ngjyrë të zezë.

Kida, ka publikuar tri imazhe teksa vëmendje e mori përshkrimi që i ka bërë postimit.

‘Ngrihuni dhe bëhuni dikushi”, ka shkruar Kida.

Ndryshe, artistja po e shijon suksesin e bashkëpunimit me reperin gjerman, Samra./Lajmi.net/

Continue Reading

Lajme

VIDEO/ Përgjigje interesante, ja si përgjigjet “King Corleone”, pyetjeve provokative?

Vali Corleone ka qenë sot i ftuar në “Pyetjet Express” të emisionit Express Rozë që transmetohet në T7

Njëri ndër personalitet më interesante në Kosovë është King Vali Corleone.

Sot ai ka qenë i ftuar në rubrikën “Pyetjet Express” të misionit Express Rozë që drejtohet nga prezantuesja Festa Qoqaj.

E përgjigjet e Valit ishin tejet interesante. /GazetaExpress/

Continue Reading

Lajme

Konfirmuan ndarjen, por Atdheu dhe Sara janë ribashkuar: Detaji që i nxori zbuluar

Një javë më parë Atdheu konfirmoi ndarjen nga Sara, me anë të një postimi në rrjete sociale.

“Sqarim për publikun se më kanë ardhur shumë mesazhe, ndjesë për vonesën, por kam pasur disa probleme personale siç e keni kuptuar edhe vetë ndarjen ta quajmë se ishim në njohje e sipër me Sarën. Po është e vërtetë. Faleminderit të gjithë ju që na keni mbështetur dhe vazhdoni të na mbështesni, mirënjohës për ju gjithë jetën”, shkroi ai.

Mirëpo, duket se ndarja nuk ka zgjatur shumë dhe dyshja janë ribashkuar.

Ata kanë filluar të ndiqen sërish në rrjete sociale, e për më tepër Sara ka komentuar një zemër në foton e fundit të Atdheut. Ky i fundit ia ka kthyer po me një zemër.

Continue Reading

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares