Connect with us

Futboll

Barça mund ta marrë primatin në La Liga sonte

Gjiganti katalunas do t’i kalonte Atleticon e Realin me një fitore eventuale ndaj Granadas

Barcelona e ka një mundësi të artë sonte.

Gjiganti katalunas mund ta marrë primatin në kampionatin spanjoll nëse e mposht Granadan.

Leo Messi me shokë aktualisht gjenden në vendin e tretë prapa Atletico dhe Real Madridit.

Por, katalunasit e kanë një ndeshje më pak të zhvilluar, shkruan Gazeta Express.

Dhe, nëse i marrin tri pikë në “Camp Nou”, djelmoshat e Ronald Koemanit do të bëheshin liderë të rinj të La Ligas.

Me këtë rast do të merrte fund dominimi i gjatë i këtij sezoni i Atletico Madridit në krye të tabelës.

Por, Barça s’do të ketë punë dhe aq të lehtë pasi Granada gjendet në vendin e tetë dhe ka ditur të tregohet ekip i papërshtatshëm.

Ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Granadas fillon në orën 19:00. /Gazeta Express/

Futboll

Struga vetëm një ndeshje larg ëndrrës Evropiane, Vardari bije nga liga

Ekipi i Struga Trim Lum ka arritur të sigurojë një fitore të rëndësishme si vendase kundër Vardarit. Me tre pikët e fituara ekipi i Struga Trim Lum afrohet edhe shumë më pranë ëndrës evropiane, kurse vardari me humbjen e kësaj ndeshje e ka të sigurtë rënijen nga liga e parë dhe vendin e sigurtë në ligën e dytë të Maqedonisë.

Edhe pse ndeshja me Sileksin është vendimtare nëse Struga do të marrë pjesë në garat evropiane, stafi teknik është ndarë shumë i kënaqur me fitoren kundër Vardarit me çrast kanë bërë një reagim.

Fitore që na shpien drejt Europës dhe historisë, shkruhej në fillim të reagimit.

 

Postimi i plotë:

 

Fitore minimale 1:0 ndaj Vardarit, por që mund të vlejë shumë, pasi kjo fitore na e ka hapur rrugën drejt Evropës dhe historisë së klubit tonë. Duke pasur parasysh rëndësinë e këtij takimi, që të dy trajnerët vendosën të jenë shumë të kujdesshëm me anën ofensive, edhe pse ekipi ynë që nga fillimi e kërkonte fitoren e shumë dëshiruar. Marjan Altiparmakovski, ishte i pari që u kanos që në minutën e 3-të, ndërsa i njëjti në fund doli të jetë edhe heroi i takimit, kur në minutën e 67-të shënoi nga pika e bardhë.

Ishte ky goli i 5-të në 5 takimet e fundit për Altiparmakovski, i cili është ri zgjuar mu në momentin e duhur për skuadrën tonë, duke ndihmuar Struga Trim Lum drejt realizimit të ëndrrës.

Në fund fitore më se merituar e Struga Trim Lum, falë kjo edhe meritës së madhe të të gjithë futbollistëve, të cilët edhe sot treguan se me shumë dashuri luajnë për fanellat “bardh e kuq” dhe për gjithë qytetin e Strugës, që duhet të jetë krenare me këtë skuadër.

 

Continue Reading

Futboll

Chelsea i jep shkollë Realit, finale angleze në Champions League

Chelsea e ka eliminuar Real Madridin për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve. Blutë, në finale do të përballen me Manchester Cityn, do të jetë finale tërësisht angleze.

Chelsea i ka dhënë shkollë futbolli Real Madridit duke e mundur 2-0 në sfidën e kthimit në “Stamford Bridge”, për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve.

Blutë ishin më kërkues që në minutën e parë, ani pse edhe Reali kishte shanset e veta.

Timo Werner realizoi për 1-0 në minutën e 28-të, pas një topi të kthyer nga shtylla pas goditjes së Havertz, që i zuri në ‘gjumë’ mbrojtjen e Realit.

Në pjesën e dytë, derisa Reali po e kërkonte golin e barazimit, linin  shumë hapësira në mbrojtje, por futbollistët e Chelseat gabonin, megjithatë vetëm deri në minutën e 85’, kur Mason Mount realizoi për 2-0.

Kështu, Chelsea e mundi me rezultat të përgjithshëm 3-1 për t’u kualifikuar në finale ku do të përballen me Manchester Cityn e Pep Guardiolës. /Gazeta Express/

 

Continue Reading

Futboll

Djali i Pirlos tregon se merr kërcënime me vdekje në baza ditore

Nicolo Pirlo – djali i trajnerit të Juventusit, Andrea Pirlo, i ka publikuar mesazhet kërcënuese me vdekje për të dhe babanë e tij, ndërsa ka thënë se i merr në baza ditore.

Legjenda italiane e futbollit ka dështuar në sezonin e tij të parë në Allianz Stadium duke i marrë Bianconerët nga kampionë të Serie A (nëntë herë radhazi), kurse nën drejtimin e tij, Zonja e Vjetër rrezikon edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Djali i Pirlos tash ka treguar se pranon mesazhe të pakëndshme nga persona që deklarohen si tifozë të Juves.

Continue Reading

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares