Connect with us

Maqedoni

Bozinovski zbulon SKANDALE tjera në UShT (Foto)

Shkruan Zoran Bozinovski-Burovesnik

Studiues të dalluar nga “Nisma Intelektuale për Përmirësimin e Cilësisë së Arsimit Universitar” (NIRCAU),

Është skandal i vogël me “punimet shkencore” që zbuluat në USHT. Një skandal më i madh është se atje REKTORI është PELIVAN me një disertacion të rremë doktorature! DHE SKANDALI mbi SKANDAL është diploma e falsifikuar e BOZHIDAR JANKOVSKI e quajtur BOBO, burri i Ministres së Mbrojtjes RADMILA SHEKERINSKA. BOBO as nuk vuri këmbën në USHT në Tetovë, por diploma e falsifikuar nga Fakulteti Ekonomik u soll në shtëpinë e tij, dhe me të ai më vonë shkoi në Fakultetin Ekonomik në UKIM, ku gjithashtu mori masterin e tij pa u paraqitur në provime …

Nëse Bobo nuk do të merrte një diplomë për gjashtë muaj, do të duhej të hiqej nga karrigia e drejtorit në “Dajners Macedonia” !!! Në ndërkohë, ai u bë shefi i “Dajners” …

Diploma e JANKOVSKIT nga USHT është instrument për shantazhin e BDI-së kundër LSDM-së, në mënyrë që të mos transmetohen disa pako “bomba” nga “E vërteta për Maqedoninë”. Ju do të mbani mend se pas paketës së parë të paketuar të “bombave” në lidhje me BDI-në, u zhvillua LUFTA E VOGËL në ZGJIDHJEN E EGËR , Kumanovë.

Pastaj ata u ulën për negociata në PRZHINO, kështu që ndodhën PRZHINO 1 dhe PRZHINO 2, dhe negociatori kryesor në emër të LSDM -së ishte shantazhi RADMILA SHEKERINSKËS. Republika e Maqedonisë dhe qytetarët vazhdimisht pas dy marrëveshjeve kriminale, PRZHINO 1 dhe 2, vuajnë për shkak të kushteve të LSDM-së dhe BDI-së për të formuar një koalicion …

Pra, fakti që profesorët e USHT-së kanë vjedhur punime shkencore ose kanë vjedhur pjesë të punimeve shkencore, është më e keqja dhe është vetëm pjesë e kriminalizimit të arsimit nga i cili kemi shantazhuar zyrtarë nga Qeveria dhe Qeveria që operon nën shantazhe! Meqenëse jeni kaq të aftë dhe të fuqishëm në zbulimin e falsifikimeve ose vjedhje të artikujve shkencorë, bëni një përpjekje dhe hetojeni mënyrën në të cilën BOZHIDAR JANKOVSKI fitoi një diplomë të falsifikuar nga USHT.

FILLONI NGA KREDIT E TIJ ECTS! Gjeni atë në dosjen e studentit JANKOVSKI ku kreditet ECTS janë të shkruara në certifikatën e tij për të diplomuar në Fakultetin Ekonomik. Nxirrni provimet e mbartura të JANKOVSKIT në Fakultetin Ekonomik dita ditës dhe me ndihmën e Ministrisë së Brendshme, krahasoni për të parë se në cilat vende të huaja ishte në ato data …

Dhe kështu me radhë …

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1186874868433484&id=100013329454961


Lajme

Cipras: Pa Marrëveshjen e Prespës do të kishim fqinj jostabil

Marrëveshja e Prespës është e dobishme për vendin, patriotik, i dobishëm për popujt në rajon të cilët duhet të jetojnë në paqe dhe perspektiva, thelbi është se arritëm diçka historike për Ballkanin dhe vendin, tha lideri i SYRIZËS dhe ish kryeministër grek Aleksis Cipras gjatë pjesëmarrjes së tij në forumin ekonomik Delfi të cilën e ka ndjekur drejtpërdrejtë edhe kryeministri Zoran Zaev.

“E rëndësishme është në fqinjësinë tonë të kemi aleat, ndërsa jo armik. Duke e marrë parasysh atë që këtu është zotëri Zaev do të them se kjo marrëveshje, e ndryshoi lojën e Ballkanit, e ndryshoi lojën në drejtim pozitiv. Pa këtë marrëveshje dhe pa perspektivën evropiane edhe për Maqedoninë e Veriut e cila është stabilizuar si vend edhe për Shqipërinë, kam ndjenjë se mund të kishim shumë fqinj jostabil. Në kufirin tonë verior do të kishte jostabilitet si ai që e shohim në Libi, ndërsa ndoshta edhe vendet e treta do të ishin aktive atje, ndërsa ndoshta edhe Turqia do të luante rol”, theksoi Cipras.

Continue Reading

Lajme

Detektohet lloji i Nigerisë! Oficeri i Maqedonisë nuk është infektuar me llojin e Afrikës së Jugut

Oficeri i Maqedonisë i cili është sjellë nga Afrika nuk është infektuar me llojin e Afrikës së Jugut të koronavirusit, por tek ai është detektuar lloji i Nigerisë. Sipas analizave të ASHAM-it, te oficeri është detektuar lloji i Nigerisë, edhe pse të dyja llojet kanë shumë ngjashmëri, por megjithatë nuk bëhet fjalë për të njëjtin lloj. Lloji i Nigerisë gjithashtu është shumë i shpeshtë në vendet afrikane, thuhet në përgjigjen e Ministrisë së Shëndetësisë. Prej atje, bëjnë me dije se pacienti në fjalë është në fazë shërimi./Lajmpress

Continue Reading

Lajme

Zaevi nga Athina: Problemi me Sofjen, qesharak

Kryeministri Zoran Zaev në forumin ekonomik “Delfi” në Athinë, kërkoi ndihmë nga Greqia për të gjetur zgjidhje për problemet me Bullgarinë. Sipas Zaev, rasti është sajuar nga Bullgaria. “Unë nuk mund t’ju shpjegoj se cili është problemi tani, sepse problemi është qesharak dhe nuk ekziston”, ka deklaruar Zaev. Megjithatë, ai shprehu optimizëm rreth bisedimeve me Sofjen, duke shpjeguar se procesi është ngadalësuar për shkak të zgjedhjeve në Bullgari. Në të njëjtën kohë, ministri alternativ i jashtëm grek Militiadis Varviciotis ka thënë se Athina nuk pajtohet me ndarjen e mundshme të Shkupit dhe Tiranës në rrugën për në BE. Sipas tij, me pranimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë në BE, të gjithë kufijtë tokësorë të Greqisë më në fund do të jenë drejt vendeve anëtare të Unionit./Alsat

Continue Reading

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares