Connect with us

ShowBiz

“Kur ke me pjell?” Elita Rudi reagon ashpër rreth komenteve fyese dhe bullizmit gjatë shtatzënisë!

Sikundër dimë të gjithë Elita Rudi është në pritje të ëmbël të fëmijës së dytë, lajm ky që përveç atë dhe familjarëve të saj dhe Gjikos ka gëzuar shumë edhe fansat.

Mirëpo, përtej gjitha të mirave që ka sjellë zhvillimi i teknologjisë dhe sidomos i rrjeteve sociale, duhet ta pranojmë se kanë shkaktuar edhe disa dukuri negative dhe një ndër to është edhe cënim i jetës së gjithsecilit.

Duke qenë se interaktiviteti është i lartë, shpesh jemi dëshmitarë se si njerëz të ndryshëm marrin të drejtën të komentojnë e fyejnë, pa marrë parasysh se çfarë mund të shkaktojë qoftë edhe një emoji nga ana e tyre.

Më të ekspozuarit në këtë raste janë figurat publike, edhe për shkak të audiencës së lartë, e nuk kursyehen edhe kur janë shtatzënë si në rastin e Elitës.

Moderatorja ka reguar mbrëmjen e sotme nëpërmjet një statusi në Instastory ku shkruan se bullizimi ndaj grave shtatzëna ditët e sotme është i egër dhe komentet janë shumë të ulëta.

Me të drejtë, Elita shkruan se nëse nuk ju pëlqen një personazh thjesht mos e ndiqni, pa patur nevojë ta ndikoni me mesazhe dhe komente të tilla.

Njerëzit janë shumë të pasjellshëm ndaj grave shtatzëna ditët e sotme. Po shoh nonstop komente të tilla nëpër foto të grave shtatzëna: “Kur po ki me pjell?” “Hajde mo lind mo.” “Pse pe qet barkun?” “Pse pe mshef barkun?” “Pse pe man barkun?” “Thu veq ti ki bo fmi.”

Stop bullizmit ndaj secilit person! Nëse nuk të pëlqen personazhi që e ndjek veq mundesh mos me e ndjek mo!

Meqë ra fjala, unë kom me lind kur t’i boj 9 muj të plota ishalla don zoti!Qaq duhet për me pas një shtatzani të shëndetshe për mu dhe bebin. Pëe juve që i uroni lidnje të hershme një nane ishalla ju fal zoti!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

Ismet Peja e kishte bërë testin COV ID-19 dhe kishte dalë negativ

Ka vdekur ikona e muzikës shqipe, Ismet Peja. Sot, në një intervistë përmes telefonit për “#Gjesi”, djali i tij, këngëtari Visar Peja, ka thënë se kanë qenë problemet shëndetësore prej vitesh që e kanë përkeqësuar shëndetin e babit të tij ditëve të fundit.

Ndërkohë, ai tregoj se i ndjeri kishte kryer edhe testin e Covid-19 për shkak se ishte i shqetësuar.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot nga ora 15:00, në Gjakovë.

Continue Reading

Lajme

Sot bëhet varrimi i Ismet Pejës

“Me zemër të pikëlluar lajmërojmë të afërmit, miqtë, shokët dhe dashamiret, se me datë 23.11.2020 ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare, babai, vëllai dhe gjyshi jonë i dashur Ismet (Musa) Peja. Varrimi i të ndjerit do të bëhet me datë 23.11.2020 (e hënë) në orën 15:00 në varrezat e qytetit në Gjakovë”, thuhet në njoftim.

Ismet Peja u lind më 27 Prill 1937 në Gjakovë dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar.

Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë.

Albumi i tij i parë doli në vitin 1986 me orkestrën e “Hajdar Dushit”. Gjerë tani ka publikuar një numër të madh të albumeve muzikore dhe 4 videokaseta.

Në vitin 2005 nxori një album me djalin e tij, këngëtarin Visar Peja.

Continue Reading

Lajme

Vdes këngëtari Ismet Peja

Ismet Peja, këngëtar i muzikës popullore shqiptare dhe asaj të vjetër qytetare, ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur djali i tij, Visar Peja.

Continue Reading

Recent Posts