Connect with us

ShowBiz

Tuna i kthehet bashkëpunimit me regjisorin maqedon “Aleksandër”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Tuna Sejdi, ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor për fansat e saj mirpo megjithatë ajo po tregohet aktive për ndjekësit e saj në rrjetet sociale, duke ndarë me ta fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e saj e përditshme njofton News33.

Ajo së fundi ka konfirmuar lajmin që sërish do të ketë bashkëpunim me regjisorin maqedonas Aleksandaër.

Se për çka bëhet fjalë mbetet të presim dhe të shohim.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

ShowBiz

Ismet Peja e kishte bërë testin COV ID-19 dhe kishte dalë negativ

Ka vdekur ikona e muzikës shqipe, Ismet Peja. Sot, në një intervistë përmes telefonit për “#Gjesi”, djali i tij, këngëtari Visar Peja, ka thënë se kanë qenë problemet shëndetësore prej vitesh që e kanë përkeqësuar shëndetin e babit të tij ditëve të fundit.

Ndërkohë, ai tregoj se i ndjeri kishte kryer edhe testin e Covid-19 për shkak se ishte i shqetësuar.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot nga ora 15:00, në Gjakovë.

Continue Reading

Lajme

Sot bëhet varrimi i Ismet Pejës

“Me zemër të pikëlluar lajmërojmë të afërmit, miqtë, shokët dhe dashamiret, se me datë 23.11.2020 ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare, babai, vëllai dhe gjyshi jonë i dashur Ismet (Musa) Peja. Varrimi i të ndjerit do të bëhet me datë 23.11.2020 (e hënë) në orën 15:00 në varrezat e qytetit në Gjakovë”, thuhet në njoftim.

Ismet Peja u lind më 27 Prill 1937 në Gjakovë dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar.

Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore “Hajdar Dushi”, me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë.

Albumi i tij i parë doli në vitin 1986 me orkestrën e “Hajdar Dushit”. Gjerë tani ka publikuar një numër të madh të albumeve muzikore dhe 4 videokaseta.

Në vitin 2005 nxori një album me djalin e tij, këngëtarin Visar Peja.

Continue Reading

Lajme

Vdes këngëtari Ismet Peja

Ismet Peja, këngëtar i muzikës popullore shqiptare dhe asaj të vjetër qytetare, ka vdekur në moshën 83-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur djali i tij, Visar Peja.

Continue Reading

Recent Posts