Connect with us

Lajme

Suarez: Unë dhe Messi ende flasim shpesh, por jo për futboll

Në kohen sa ishte pjese e skuadrës së Barcelonës, Luis Suarez ishte miku me i mirë i Lionel Messit dhe së bashku me të ka kaluar shumë kohë edhe jashtë futbollit, duke u argëtuar së bashku me familjet e tyre

Suarez u transferua nga Barça te Atletico Madrid në afatin kalimtar të verës, ndërsa raporti në mes tyre ende qëndron i njëjtë, raporton Gazeta Express.

“E vërteta është që ne flasim shumë, por të jem i sinqertë në flasim më shumë për jetën tonë sesa për futbollin”, tha Suarez.

“Hera e fundit ka qenë, ditëlindja e njërit prej fëmijëve të mi. Ne folëm për jetën, për virusin, për çdo gjë, por shumë pak rreth futbollit, për golat që na mungonin dhe taktikat. Ne më shumë brengosemi për familjen sesa për gjërat që ndodhin në futbolli”.

Suarez gjithashtu foli edhe për largimin e tij nga Barcelona.

“Unë isha i mërzitur dhe i lënduar për mënyrën sesi u largova, e kam thënë ketë. Por kur ata të mbyllin një derë, pesë dyer tjera do të hapen, kur të tjerët më vlerësojnë punën time, profesionalizmin, unë ndihem krenar”, shtoi ai.

Suarez do të takohet me ish-klubin e tij për herë të parë pas largimit, këtë vikend më 21 nëntor./Gazeta Express/

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Lajme

Djali i Haxhi Shalës emërohet Konsull i Përgjithshëm, a ishte ky shpërblimi për votën pro formimit të Qeverisë

Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presidentit Thaçi, kryetarit të Aleancës, Ramush Haradinaj dhe deputeti Haxhi Shala, pas të cilit ky i fundit ndryshoi qëndrim duke dhënë votën vendimtare për qeverinë Hoti. Shalës ia kanë shpërblyer djalin me një nga postet më të rëndësishme në diplomaci, nëpërmjet një procesi që është tentuar të mbahet fshehtë.

Pa asnjë ditë përvojë pune në shërbimin e jashtëm, Flakron Shala është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, me seli në Pragë, raporton koha.net.

Në shkresën dërguar presidentit me datë 28 shtator, Haradinaj i rekomandon presidentit ta dekretojë djalin e deputetit.

“Duke shprehur konsideratën më të lartë për ju dhe punën tuaj, në bazë të nenit 84 (paragrafi 25) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenit 2 (paragrafi 7.10) të Ligjit Nr. 03/L-207 për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit Nr. 03/L-044 për Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Shërbimin Diplomatik të Republikës së Kosovës, ju drejtohem për të dhënë rekomandimin për emërimin e z. Flakron Shala, në pozitën e Konsullit të Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në Pragë/Republika e Çekisë”, shkruan në letrën e Haradinaj dërguar Thaçit.

Continue Reading

Lajme

Aksident në qarkoren e Shkupit, mes Haraçinës e Butelit (Foto)

Aksident i rëndë trafiku ne qarkoren Haraçinë-Butel më saktë afër liqenit të Smilkovcës. Sipas të dhënave që na kanë arritur në faqen tonë përfolet që ka edhe të lënduar.

Continue Reading

Kosovë

Gjergj Dedaj akoma e mban fotografinë e Hashim Thaçit në zyrë

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, akoma e mban fotografinë e ish-presidentit, Hashim Thaçit, në zyret e tij. Ani pse Thaç ka dhënë dorëheqje nga posti i presidenti dhe aktualisht detyrën e tij e ushtron Vjosa Osmani, Dedaj nuk e ka hequr fotografinë e tij nga muri.

Në zyrat e Ambasadës së Kosovës në Maqedoni, fotografia e Hashim Thaçit ende nuk është hequr nga muri, shkruan Express.

Adelina Qollaku sot përmes një postimi në Facebook, tregoi se ka vizituar ambasadën dhe ambasadorin Gjergj Dedaj.

Në fotografinë e publikuar, shihet fotografia e presidentit Thaçi e varur në murin e zyrave të ambasadës.

Continue Reading

Recent Posts