Connect with us

Lajme

E papritur/ Pas daljes nga “Përputhen”, Bearti u nxjerr të palarat në shesh: Janë njerëz…

Bearti ka vendosur të largohet nga Përputhen pa asnjë shkak, por duket se gjithë problemi qëndronte me autoren Olsa Muhameti.

Duket se ai është acaruar me produksionin duke e akuzuar për aktrim dhe për më tepër për injorim nga produksioni.

Kjo nuk është hera e pare që personazhet dalin të pa kënaqur nga ky kompeticion, dhe shpeshherë përplasen dhe sulmojnë nëpërmjet rrjeteve sociale.

Në postimin e tij, Bearti shkruan:

“PËRSHËNDETJE!

MEQË KAM MIJËRA MESAZHE PËR DALJEN TIME NGA PËRPUTHEN NDJEHEM I OBLIGUAR QË T’IU SQAROJ NË PIKA TË SHKURTA DALJEN TIME . . TË GJITHË JUVE QË MË MBËSHTETËT E BESUAT TEK UNË.

UNË PRANOVA OFERTËN PËR TË MARRË PJESË NË REALITY SHOW. JO PËR AKTRIM. KARAKTERI IM NUK MA LEJON, QË KUR THEM DIÇ MOS TI PERMBAHEM FJALËS SË THËNË.

DHE MBI TË GJITHA. JU MERITONI TË VËRTETËN. DISA HERÈ KËRKOJA TË BISEDOJA ME PRODUCENTEN OLSEN, NDËRSA AJO PO MË INJORONTE – JO KËTË JAVË. JO ATÈ JAVÈ DHE MË NË FUND VENDOSA MOS TË JEM LOJTAR I SAJ DHE DOLA NGA LOJA …

JU. DASHAMIRËS. MERITONI NJERËZ TË VËRTETË SË BASHKU ME NDJENJAT E TYRE. JO DISA KUKLLA QË SILLEN SI IU THONË ME U SJELL !!! NJË TELEVIZION SERIOZ E KORREKT SIÇ ËSHTË @TOPCHANNELALBANIA NUK E MERITON NJË PRODUCENTE SI @OLSAMUHAMETI”

Botë

Ambasadori i Izraelit: Kemi kapacitet për ta rrafshuar Gazën, por nuk do ta bëjmë këtë. Duam paqe

Drejtori për Ballkan në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe njëkohësisht ambasadori në Maqedoninë e Veriut , Dan Oryan, në një intervistë ekskluzive për T7, ka folur për konfliktin e fundit që po zhvillohet në Izrael në mes të këtij të fundit dhe palestinezëve.

Ndër të tjera Oryan tha se Izraeli ka kapacitet ta rrafshojë Gazën, por nuk do ta bëjë këtë. Kjo për shkak se sipas tij, Izraeli do paqe.

“Izraeli ka kapacitete për ta rrafshuar Gazën, por ne nuk po e bëjmë këtë. Nuk jemi të interesuar për ta bërë këtë. Ne duam që të jetojmë në paqe dhe harmoni sa më shumë që është e mundshme”, është shprehur Oryan.

Ndërsa për Hamasin, ambasadori tha se është vetëm një organizatë terroriste që lanson mijëra raketa mbi Izraelin.

“Në rend të parë dhe mbi të gjitha, është organizata e Hamasit, që në deklaratën e saj, në kushtetutën e saj e ka thirrjen për vrasjen e hebrenjve. Nuk ka të bëjë asgjë me Malin e Tempullit (Xhamia Al-Aqsa), me asgjë tjetër. Kështu thuhet në mënyrë specifike aty. Vrasja e hebrenjve është një nga objektivat e kësaj organizate dhe fatkeqësisht ata e kanë marrë peng tërë popullin e Gazës”, është shprehur ambasadori Oryan.

 

Continue Reading

Kosovë

Djali 9-vjeç e ka agjëruar krejt Ramazanin, e filloi kur ishte vetëm 8-vjeçar

Besimtarët myslimanë festojnë sot festën e Fitër Bajramit, raporton Gazeta Express.

Derisa në institucionet shtetërore është ditë feste, disa qytetarë janë parë në shesh të Prishtinës duke shkuar në punë.

Njëri nga qytetarët që ishte duke shkuar në punë ka folur për emisionin #gjesi duke bërë të ditur se ai nuk ka agjëruar ramazanin, por e kanë agjëruar fëmijët e tij.

Më i vogli nga fëmijët sipas të njëjtit ishte vetëm 8-vjeç kur kishte filluar të agjëronte.

Këtë vit, kur ai ka mbushur 9-vjet, prindi i tij thotë se ai e ka agjëruar krejt ramazanin.

“Djali jem 9 vjec e ka agjëru krejt ramazanin. Nuk i kam thanë mos e nino se eka pas me dëshirë. Edhe një vit më herët e ka agjëru, prej 8 vjet”, ka thënë ai./GazetaExpress/

Continue Reading

Lajme

Cipras: Pa Marrëveshjen e Prespës do të kishim fqinj jostabil

Marrëveshja e Prespës është e dobishme për vendin, patriotik, i dobishëm për popujt në rajon të cilët duhet të jetojnë në paqe dhe perspektiva, thelbi është se arritëm diçka historike për Ballkanin dhe vendin, tha lideri i SYRIZËS dhe ish kryeministër grek Aleksis Cipras gjatë pjesëmarrjes së tij në forumin ekonomik Delfi të cilën e ka ndjekur drejtpërdrejtë edhe kryeministri Zoran Zaev.

“E rëndësishme është në fqinjësinë tonë të kemi aleat, ndërsa jo armik. Duke e marrë parasysh atë që këtu është zotëri Zaev do të them se kjo marrëveshje, e ndryshoi lojën e Ballkanit, e ndryshoi lojën në drejtim pozitiv. Pa këtë marrëveshje dhe pa perspektivën evropiane edhe për Maqedoninë e Veriut e cila është stabilizuar si vend edhe për Shqipërinë, kam ndjenjë se mund të kishim shumë fqinj jostabil. Në kufirin tonë verior do të kishte jostabilitet si ai që e shohim në Libi, ndërsa ndoshta edhe vendet e treta do të ishin aktive atje, ndërsa ndoshta edhe Turqia do të luante rol”, theksoi Cipras.

Continue Reading

Recent Posts

 

Më të lexuarat e javës

Shares