Connect with us

Lajme

E papritur/ Pas daljes nga “Përputhen”, Bearti u nxjerr të palarat në shesh: Janë njerëz…

Bearti ka vendosur të largohet nga Përputhen pa asnjë shkak, por duket se gjithë problemi qëndronte me autoren Olsa Muhameti.

Duket se ai është acaruar me produksionin duke e akuzuar për aktrim dhe për më tepër për injorim nga produksioni.

Kjo nuk është hera e pare që personazhet dalin të pa kënaqur nga ky kompeticion, dhe shpeshherë përplasen dhe sulmojnë nëpërmjet rrjeteve sociale.

Në postimin e tij, Bearti shkruan:

“PËRSHËNDETJE!

MEQË KAM MIJËRA MESAZHE PËR DALJEN TIME NGA PËRPUTHEN NDJEHEM I OBLIGUAR QË T’IU SQAROJ NË PIKA TË SHKURTA DALJEN TIME . . TË GJITHË JUVE QË MË MBËSHTETËT E BESUAT TEK UNË.

UNË PRANOVA OFERTËN PËR TË MARRË PJESË NË REALITY SHOW. JO PËR AKTRIM. KARAKTERI IM NUK MA LEJON, QË KUR THEM DIÇ MOS TI PERMBAHEM FJALËS SË THËNË.

DHE MBI TË GJITHA. JU MERITONI TË VËRTETËN. DISA HERÈ KËRKOJA TË BISEDOJA ME PRODUCENTEN OLSEN, NDËRSA AJO PO MË INJORONTE – JO KËTË JAVË. JO ATÈ JAVÈ DHE MË NË FUND VENDOSA MOS TË JEM LOJTAR I SAJ DHE DOLA NGA LOJA …

JU. DASHAMIRËS. MERITONI NJERËZ TË VËRTETË SË BASHKU ME NDJENJAT E TYRE. JO DISA KUKLLA QË SILLEN SI IU THONË ME U SJELL !!! NJË TELEVIZION SERIOZ E KORREKT SIÇ ËSHTË @TOPCHANNELALBANIA NUK E MERITON NJË PRODUCENTE SI @OLSAMUHAMETI”

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Lajme

Djali i Haxhi Shalës emërohet Konsull i Përgjithshëm, a ishte ky shpërblimi për votën pro formimit të Qeverisë

Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presidentit Thaçi, kryetarit të Aleancës, Ramush Haradinaj dhe deputeti Haxhi Shala, pas të cilit ky i fundit ndryshoi qëndrim duke dhënë votën vendimtare për qeverinë Hoti. Shalës ia kanë shpërblyer djalin me një nga postet më të rëndësishme në diplomaci, nëpërmjet një procesi që është tentuar të mbahet fshehtë.

Pa asnjë ditë përvojë pune në shërbimin e jashtëm, Flakron Shala është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, me seli në Pragë, raporton koha.net.

Në shkresën dërguar presidentit me datë 28 shtator, Haradinaj i rekomandon presidentit ta dekretojë djalin e deputetit.

“Duke shprehur konsideratën më të lartë për ju dhe punën tuaj, në bazë të nenit 84 (paragrafi 25) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenit 2 (paragrafi 7.10) të Ligjit Nr. 03/L-207 për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit Nr. 03/L-044 për Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Shërbimin Diplomatik të Republikës së Kosovës, ju drejtohem për të dhënë rekomandimin për emërimin e z. Flakron Shala, në pozitën e Konsullit të Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në Pragë/Republika e Çekisë”, shkruan në letrën e Haradinaj dërguar Thaçit.

Continue Reading

Lajme

Aksident në qarkoren e Shkupit, mes Haraçinës e Butelit (Foto)

Aksident i rëndë trafiku ne qarkoren Haraçinë-Butel më saktë afër liqenit të Smilkovcës. Sipas të dhënave që na kanë arritur në faqen tonë përfolet që ka edhe të lënduar.

Continue Reading

Kosovë

Gjergj Dedaj akoma e mban fotografinë e Hashim Thaçit në zyrë

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, akoma e mban fotografinë e ish-presidentit, Hashim Thaçit, në zyret e tij. Ani pse Thaç ka dhënë dorëheqje nga posti i presidenti dhe aktualisht detyrën e tij e ushtron Vjosa Osmani, Dedaj nuk e ka hequr fotografinë e tij nga muri.

Në zyrat e Ambasadës së Kosovës në Maqedoni, fotografia e Hashim Thaçit ende nuk është hequr nga muri, shkruan Express.

Adelina Qollaku sot përmes një postimi në Facebook, tregoi se ka vizituar ambasadën dhe ambasadorin Gjergj Dedaj.

Në fotografinë e publikuar, shihet fotografia e presidentit Thaçi e varur në murin e zyrave të ambasadës.

Continue Reading

Recent Posts