Connect with us

Futboll

Kosova humb me një penallti në minutën e 94-tët

Mungesa e VAR në ndeshjet e Nations League ka bërë që Kosova sonte të kthehet në Prishtinë pa asnjë pikë, me humbje.

Dardanë janë mposhtur 2-1 nga Sllovenia në stadiumin “Stožice Sports Park”.

Djelmoshat e Kosovës bënë paraqitje pozitive, por një penallti shumë, shumë e dyshimtë në minutat shtesë, ia mohoi një pikë pasi deri në ato minuta gjithçka ishte e barabartë, 1-1.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Futboll

Mihajloviç zbulon mesazhin e marrë nga kryeministri Edi Rama gjatë shtrimit në spital

Sinisha Mihajloviç ka publikuar së fundmi librin e tij autobiografik dhe mes kujtimeve të hedhura aty, ka zbardhur të plotë edhe mesazhin që ka marrë nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. I referohet periudhës kur trajneri serb ishte i sëmurë dhe po luftonte me leuçeminë. Ish-futbollsti i Crvena Zvezdës, Romës, Lacios, Sampdorias dhe Interit, tregon se numrin e telefonit të Edi Ramës ia kishte dhënë miku i tyre i përbashkët, Aleksandar Vuçiç.

“Gjithnjë, nëpërmjet Vuçiçit, mora edhe një mesazh tjetër të bukur nga Edi Rama”, rrëfen ndër të tjera Mihajloviç.

“Panorama Sport” ka siguruar mesazhin e Ramës, të cilin Mihajloviç e ka publikuar të plotë në librin e tij të titulluar “La partita della vita” (Ndeshja e jetës).

“I dashur mister, jam Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë, ish-lojtar i Kombëtares së basketbollit shqiptar dhe një admirues i vjetër i Sampdorias së Vujadin Boshkovit. E mora numrin tuaj të telefonit nëpërmjet mikut tonë të përbashkët, Aleksandar Vuçiç. Folëm për ju dje në mbrëmje këtu në Novi Sad. Kam dashur gjithnjë t’ju shprehja admirimin tim për egërsinë me të cilën po përballoni armikun tuaj më të frikshëm të jetës, por edhe për t’ju thënë se pasi keni mundur shumë portierë direkt nga goditjet e dënimit, ju me siguri jeni i zoti të mundni edhe hijen që është vendosur mes jush dhe portës tuaj të së ardhmes. E di shumë mirë rrezikun që mesazhe të tilla solidariteti mund të bëhen të mërzitshme për një kokëfortë si puna juaj, por ju siguroj se ky i imi nuk është një mesazh i kësaj natyre. Përkundrazi, është shprehje e një admirimi antik”.

Continue Reading

Futboll

Konfirmohet: Muhamed Salla rezulton pozitiv në testin e Covid-19

Sulmuesi i krahut të Liverpooli-t, anglez  njwherit edhe i Egjiptit, Muhamed Sallah ka rezultuar pozitiv nw testin anti-covid.

Lajmin tw ditur e ka bwrw faqja zyrtare, Bleacher Report Football.

Continue Reading

Futboll

Lista e Shqipërisë për tri ndeshjet e nëntorit

Edi Reja ka zbuluar listën me lojtarët e ftuar për ndeshjet e nëntorit.

 

Shqipëria në nëntor zhvillon tri ndeshje, dhe njëra prej tyre është miqësorja me Kosovën.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Kosovës luhet më 11 tetor, në Elbasan.

Pjesë e listës është edhe Ardian Ismajli, që kishte befasuar të gjithë duke lënë Kosovën, edhe pse ishte kapiten i Kosovës U21.

Lista e Shqipërisë:

Continue Reading

Recent Posts