Connect with us

Lajme

Eskalon aktori nga Kosova, e shan me nënë ambasadorin e Kosovës në Francë

Aktori Agan Asllani, e ka ofenduar ambasadorin e Kosovës në Francë, Qëndrim Gashin, duke e quajtur “gjo” e madje edhe e ka sharë. Ky reagim i aktorit ka ardhur pasi ambasadori Gashi ka shpërndarë karikatura të Pejgamberit Muhamed.

Ambasadori i Kosovës në Francë Qëndrim Gashi, në profilin e tij në Twitter ka shpërndarë karikaturat e Pejgamberit Muhamed.

E kjo i ka irrituar shumë qytetarë të besimit islam në Kosovë, ku edhe kanë reaguar në mënyrë shumë të vrazhdë.

Jo vetëm qytetarët e thjeshtë reaguan ndaj Gashit, reagim pati edhe nga Bashkësia Islame e Kosovës, ku u kërkua nga Ministria e Punëve të Jashtme që të distancohen nga ky veprim i ambasadorit të Kosovës në Francë.

Reagim më të ashpër ka bërë aktori i njohur Agan Asllani, i cili është edhe praktikues i madh i fesë islame.

Ai e ka sharë në mënyrë indirekte në nënë, ambasadorin Gashi.

“Qëndrim Gashi , ka qëndrim të kundërt me shumicën e vendasve qe ai i përfaqëson , dmth ai nuk ka qëndrim përveç emrit, e per dije mo veç u pa… Pom vjen keq qe duhet me i bo publicitet se sigurisht ka vuajt që nuk ia fut njeri i gjalle, garant as nëna e tij se don…ee nënën..”, ka shkruar ai në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Tutje ai e ka ofenduar duke e quajtur Gashin “gjo” dhe i ka treguar atij se nga kush merr pagë.

“Rrogën ta dhojme na oj gjo e gjalle…edhe na ta ndalim! Na Populli…”, ka shkruar Asllani.

Agan Asllani është aktor i cili ka luajtur në serilain “Nazi” në rolin e Shenollit, si dhe vazhdon që të luajë e të jetë pjesë e kastës së aktorëve në serialin “Çka Ka Shpija” që shfaqet në RTK.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Lajme

Djali i Haxhi Shalës emërohet Konsull i Përgjithshëm, a ishte ky shpërblimi për votën pro formimit të Qeverisë

Është zbardhur pazari i mesnatës së 3 qershorit mes presidentit Thaçi, kryetarit të Aleancës, Ramush Haradinaj dhe deputeti Haxhi Shala, pas të cilit ky i fundit ndryshoi qëndrim duke dhënë votën vendimtare për qeverinë Hoti. Shalës ia kanë shpërblyer djalin me një nga postet më të rëndësishme në diplomaci, nëpërmjet një procesi që është tentuar të mbahet fshehtë.

Pa asnjë ditë përvojë pune në shërbimin e jashtëm, Flakron Shala është emëruar Konsull i Përgjithshëm në Republikën e Çekisë, me seli në Pragë, raporton koha.net.

Në shkresën dërguar presidentit me datë 28 shtator, Haradinaj i rekomandon presidentit ta dekretojë djalin e deputetit.

“Duke shprehur konsideratën më të lartë për ju dhe punën tuaj, në bazë të nenit 84 (paragrafi 25) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenit 2 (paragrafi 7.10) të Ligjit Nr. 03/L-207 për Ndryshimin dhe Plotësimin e Ligjit Nr. 03/L-044 për Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Shërbimin Diplomatik të Republikës së Kosovës, ju drejtohem për të dhënë rekomandimin për emërimin e z. Flakron Shala, në pozitën e Konsullit të Përgjithshëm të Republikës së Kosovës në Pragë/Republika e Çekisë”, shkruan në letrën e Haradinaj dërguar Thaçit.

Continue Reading

Lajme

Aksident në qarkoren e Shkupit, mes Haraçinës e Butelit (Foto)

Aksident i rëndë trafiku ne qarkoren Haraçinë-Butel më saktë afër liqenit të Smilkovcës. Sipas të dhënave që na kanë arritur në faqen tonë përfolet që ka edhe të lënduar.

Continue Reading

Kosovë

Gjergj Dedaj akoma e mban fotografinë e Hashim Thaçit në zyrë

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, akoma e mban fotografinë e ish-presidentit, Hashim Thaçit, në zyret e tij. Ani pse Thaç ka dhënë dorëheqje nga posti i presidenti dhe aktualisht detyrën e tij e ushtron Vjosa Osmani, Dedaj nuk e ka hequr fotografinë e tij nga muri.

Në zyrat e Ambasadës së Kosovës në Maqedoni, fotografia e Hashim Thaçit ende nuk është hequr nga muri, shkruan Express.

Adelina Qollaku sot përmes një postimi në Facebook, tregoi se ka vizituar ambasadën dhe ambasadorin Gjergj Dedaj.

Në fotografinë e publikuar, shihet fotografia e presidentit Thaçi e varur në murin e zyrave të ambasadës.

Continue Reading

Recent Posts