Connect with us

ShowBiz

Boksieri argjentinas arrestohet për rrahjen për vdekje të të dashurës shtatzënë

Boksieri Rezno Pancera po merret në pyetje si i dyshuar për rrahjen për vdekje të së dashurës së tij pesë-muajshe shtatzënë Micaela Sabrina Zalazar, në shtëpinë e saj në Buenos Aires, Argjentinë.

25 vjeçari Pancera u arrestua për vrasjen e 27 vjeçares Zalazar, e cila vdiq dje në Buenos Aires.

Viktima ishte dërguar në spital me një krah të thyer dhe hemoragji abdominale, dhe vdiq pasi i thanë se kishte humbur beben.

Doktorët njoftuan policinë dhe Pancera u arrestua në shtëpinë e saj, i akuzuar për vrasje në kushte të rënda, dhunë gjinore dhe abort. Ky i fundit është i jashtëligjshëm në Argjentinë.

Policia tha se Zalazar e kishte raportuar në polici të dashurin e saj Pancera për dhunë edhe në dy raste të tjera, në tetor 2019 dhe në shkurt të këtij viti.

Të dyshuarit i ishte dhënë një urdhër distancimi pas incidentit të dytë por çifti raportohet se ishin afruar përsëri.

Një anëtare e familjes së viktimës Antonella Zalazar, shkruante në mediat sociale: “Kjo ishte Micaela Zalazar, ishte 27 vjeçe, kishte dy fëmijë dhe ishte pesë muajshe shtatzënë. Ndërsa ai është Renzo Pancera, vrasësi i saj që i mori jetën sikur të mos ishte asgjë, mori nënën nga dy fëmijët e saj. E rrahu derisa humbi ndjenjat, i theu krahun dhe i vrau beben. Ky bastard ka vrarë Micaelën tonë dhe ne duhet të bëjmë drejtësi që ky krim të mos kalojë i padënuar”.

Dy fëmijët e Zalazar vinin nga marrdhënie të ndryshme dhe tashmë raportohet se po qëndrojnë me baballarët e tyre.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Lajme

Bebe Rexha zbulon se është në lidhje, i uron ditëlindjen me puthje të dashurit

Bebe Rexha është në një lidhje dashurie, por të dashurin e mban ende të fshehtë!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka qenë gjithnjë e rezervuar sa i përket jetës së saj private.

Të rralla janë rastet kur ajo është përfolur për ndonjë lidhje me dikë, e kjo ndodhë sepse këngëtarja tenton të ruaj me fanatizëm jetën emotive të saj.

Por së fundmi, duket se ka diçka të re në jetën e saj, pasi prej muajsh paparacët kanë kapur disa fotografi të saj dhe një djalosh misterioz.

Bëhet fjalë për regjisorin e njohur Keyan Safyari, me të cilin aludohet se artistja shqiptare është në lidhje.

Për herë të parë, Bebe Rexha ndau së fundmi me ndjekësit e saj në InstaStory një imazh të saj, ku shfaqet duke puthur një mashkull pranë një veture luksoze.

Ajo ka mbuluar fytyrën e mashkullit misterioz me një emoji në formë zemre dhe ka shkruar “Urime ditëlindjen shpirt”, në mbishkrimin e fotografisë.

Kjo ka lënë fansat të aludojnë se 31-vjeçarja është në një lidhje dhe mjaft e lumtur në krahët e mashkullit, që nuk preferon ende ta bëjë publik për mediat.

Ndërkohë, për sa i përket muzikës, Bebe ka qenë më pak aktive këtë vit, por që u ka premtuar fansave që së shpejti do të sjellë solo këngën e saj të re./sinjali

Continue Reading

Lajme

Reagimin e Arbenitës e pamë, ja si reagoi Don Xhoni në lidhje me foton e djeshme –

Fansat e Don Xhonit kanë krijuar një fotomontazh që nuk i ka pëlqyer as reperit e as protagonistes tjetër.

Fjala është për një editim me fytyrën e Arbenitës.

Teksa Don Xhoni ka kërkuar të fshihet foto, Arbenitën ky montazh e ka bërë të vjellë.

Reagimet e plota në vijim:

Continue Reading

ShowBiz

Video/ Jozefina Topalli ia paska lënë vendin gati mbesës, ja cilat janë planet e tyre por edhe mbesa me Berishën…

Edhe pse disa politikanë të vjetër janë larguar, ata kujdesen shumë që “stafetën” t’ia lënë të afërmve të tyre.

FOTOT/ Drejtësia e re e familjarëve! Mbesa e Jozefina Topallit hyn në GJKKO, blogerja që reklamon të pasmet në Instagram me ambicie të thella për politikën dhe drejtësinë: 9 vjeçe i dhashë

 

 

 

 

Kështu ka ndodhur edhe me Jozefina Topallin, e cila mesa duket “emrin” ia ka trashëguar mbesës së saj. Bëhet fjalë për Sava Topallin, që të gjithë e njohin për bloggere, por pak e dinë që ajo është pjesë e Magjistraturës 2020-2023 për t’u emëruar në gjyqësor.

Mësohet se një nga gjyqtaret e reja do të jetë edhe Sava, së cilës i dhurohet kohë në media më shumë për hiret bo mbas tike që ka sesa për atë që ajo bën.

Në një intervistë të disa kohëve më parë, “gjyqtarja” thoshte se kishte ambicie si në drejtësi ahtu edhe në politikë, edhe pse dy fushat nuk funksionojnë kurrë bashkë. Sava duket se është një adhuruese e madhe e Berishës.

Në një intervistë ajo shprehej:

Nuk jam shkëputur nga PD, vazhdoj aty. Kam qenë që në moshën 9-vjeçare në PD, e s’do iki kurrë. Kam idealet e mia atje. S’jemi lodhur në opozitë se kemi ideale, por shumë shpejt mbase na vjen edhe neve dita (qesh), të vijmë në pushtet. Për Berishën s’kam ç’të them, se dihet. Me të riun akoma në opozitë, nuk ka gjë të re nga i riu (Basha).

 

FOTOT/ Drejtësia e re e familjarëve! Mbesa e Jozefina Topallit hyn në GJKKO, blogerja që reklamon të pasmet në Instagram me ambicie të thella për politikën dhe drejtësinë: 9 vjeçe i dhashë

FOTOT/ Drejtësia e re e familjarëve! Mbesa e Jozefina Topallit hyn në GJKKO, blogerja që reklamon të pasmet në Instagram me ambicie të thella për politikën dhe drejtësinë: 9 vjeçe i dhashë

Continue Reading

Recent Posts