Connect with us

Sport

Futbollisti 14 vjeçar nga Presheva pranohet në Young Boys Bern

Pas një pune të palodhur dhe me shumë sakrifica më në fund Lutfi Dalipi nga Presheva është pranuar ne ligën profesionale të Zvicrrës në klubin e shumë njohur Young Boys Bern !

Tani 14 vjeçarin e pret një sfidë e re në elitën e futbollit profesional ku di ta bëj atë më së miri me talentin e tij fantastik . Një djal i qetë dhe me shumë karakter të fortë me motiv të lartë që shum shpejt do ta shohim në majat e futbollit Europjan !

Ne Lutfijës i dëshirojmë suksese në klubin e ri dhe shpresojmë sa më shpejt të na suprizoj me talentin e tij fantastik !
Një tjetër talent nga Presheva sapo ka lindur !

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Futboll

Rashani nis “luftën” me ekipin/ Në tetor do të luaj kundër Maqedonisë, për mua është beteja e jetës

Kombëtarja e Kosovës në tetor do ta zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në histori, ku do do të përballet me Maqedoninë në gjysmëfinale të playoffit të Ligës së Kombeve

Elbasan Rashani ia ka bërë me dije klubit të tij, ODD, se në këtë ndeshje nuk do t’i pyes fare dhe se do të grumbullohet me Kombëtaren e Kosovës, shkruan Reporteri.net

Në ndeshjet e shtatorit Rashani dhe një pjesë e lojtarëve ishin lejuar që të luanin vetëm në ndeshjen kundër Moldavisë dhe jo kundër Greqisë, shkaku që ndeshja me grekët u luajt në Kosovë, vend i cili konsiderohet me rrezikshmëri të lartë për infektim me Koronavirus.

Por, tani për ndeshjen e tetorit që Kosova do ta luajë me Maqedoninë pritet të ketë përsëri probleme me klubet.

“Shpresoj që të mund të fillojmë sot për të gjetur një zgjidhje për atë që do të mund ndodh në tetor. Pastaj ka shumë ekipe kombëtare që do të dalin dhe do të luajnë, dhe për mua është ndeshja më e rëndësishme në jetën time”, ka thënë Rashani i mërzitur.

“Do të jem atje. Unë do të luaj për Kosovën kundër Maqedonisë për të arritur në finalen e Ligës së Kombeve dhe për të arritur në Kampionat Evropian. Ata duhet ta respektojnë këtë, kështu që ata duhet të gjejnë një zgjidhje për ne lojtarët që luajmë për ekipe të tjera kombëtare.

“Nuk kam zgjidhje, duhet të shkoj. Sidoqoftë, unë do të shkoj në atë ndeshje. Është beteja më e rëndësishme në jetën time”.

Continue Reading

Sport

Talenti shqiptar së shpejti futbollist i Romës!

Marash Kumbulla pritet të zyrtarizohet shumë shpejtë si futbollist i klubit italian, AS Roma.

Sipas informacioneve të fundit të Sky Sport, kryeqytetasit kanë arritur marrëveshje me mbrojtësin shqiptar.

Roma është shumë afër akordit edhe me Hellas Veronan.

Verdhekuqët do ta huazojnë me blerje të obligueshme Kumbullën.

Flitet që operacioni mund të kapë shifrën e 30 milionë eurove.

Roma është në negociata edhe me Manchester United për mbrojtësin Chris Smalling, andaj mbetet të shihet nëse romanët do të kënaqen me njërin prej tyre, apo do t’i transferojnë që të dy.

Continue Reading

Sport

Besa e Teuta ia ‘shohin hajrin’ transferimit të Muriqit te Lazio

26-vjeçari ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me klubin italian, teksa pritet të përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.

Nga ky transferim i bujshëm, përfitojnë edhe 2 klubet shqiptare, Teuta dhe Besa e Kavajës, për të drejtën e formimit të lojtarit deri në moshën 23-vjeç.

Kujtojmë që Muriqi është aktivizuar me 2 klubet shqiptare në sezonin 2013-2014.

“Panorama Sport” mëson se Teuta përfiton plot 270 mijë euro nga shitja e Muriqit, ndërkohë që 90 mije euro do të përfitojë Besa e Kavajës.

Continue Reading

Recent Posts