Connect with us

Kuriozitete

Video/ Shikoni sa familje të madheka njeriu i mirë Elvis Naçi, gruaja e tij e bukur Fatma bën rrëfim zemre: Ai është baba, se ka ngritur zërin…

Elvis Naçi është kthyer në personazhin e muajit pas deklaratës së tij poIemizuese lidhur me gratë dhe marr ëdhënien e tyre bashkëshortore.

Elvis Naci takes the initiative to rebuild earthquake-ravaged palaces

Shumë mund të kenë menduar ‘po e shoqja si e duron Elvisin’, po ja që ata të dy kanë krijuar një gjuhë të përbashkët dhe merren vesh shumë mirë me njëri-tjetrin.Gruaja e hoxhës, Fatma, bashkë me vajzën e tyre të vogël, ka shkuar surprizë në studion e emisionit n’Kosovë Show ku po intervistohej i shoqi dhe ka treguar detaje të marr.ëdhënies së tyre.

“Sa herë ai vjen në shtëpi dhe fëmijët edhe unë bëhemi gati ta presim sepse e dimë që vjen një mirësi në shtëpinë tonë, ai na kënaq, na sjell buzëqeshjen, sa herë vjen ka një lajm të mirë ose na gëzon me batutat e veta”,-tregon Fatma që sigurisht nuk mund t’i shpëtonte pyetjeve rreth deklaratës së tij.

Nëse Elvisi thotë se gruaja duhet të rregullohet për burrin edhe kur rri në shtëpi, Fatma përpiqet ta bëjë gjithmonë këtë. Në 15 vite martesë, gruaja e imamit rrëfen se nuk kanë debatuar as 15 herë bashkë dhe se Elvisi është shumë i qetë në shtëpi, por si të gjithë burrat e tjerë, harron gjithnjë përvjetoret.

“Si shumica e meshkujve i harron gjithmonë përvjetoret, por kjo është diçka shumë e mirë, sepse e kompeson pjesën tjetër të vitit. Pra 364 ditë të vitit i kemi festë në shtëpi.” E rritur në një familje besimtare, Fatma ka bindje të forta isIame, ndaj nuk ka patur asnjëherë keqkuptime me Elvisin në lidhje me këtë, përkundrazi të dy respektojnë besimet e njëri-tjetrit.

15 years with wife / Elvis Naçi shows the secret of successful ...

Fatma's story: How I met my husband Elvis Naçi | Top-News1.com

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Kuriozitete

I prishen frenat derisa po voziste lart kamionin, shoferi turk arrin që për dy kilometra të shmang përplasjet me vetura duke lëvizur mbrapa

Pamjet e kamionit i cili po lëvizte nëpër një autostradë në Ankara, kur befasisht i prishen frenat derisa po ngjitej ka rrëqethur opinionin në Turqi, por që për fat të mirë është shmangur një tragjedi e madhe falë aftësive të jashtëzakonshme të shoferit Kasim Ajmergen, 61-vjeç.

Për plotë dy kilometra ka vozitur mbrapa, duke u kujdesur që të mos shkaktoj ndonjë aksident, që sigurisht se do të ishte fatal për pasagjerët brenda veturave, transmeton Telegrafi.

Ai përdori pasqyrat anësore për të vozitur mbrapa për dy kilometra, duke shmangur përplasjet e drejtpërdrejta me veturat që lëviznin në atë drejtim.

Duke folur për mediat turke pas ngjarjes së pazakontë, Ajmergen ka thënë se frikësohej se dikush mund ta pësojë, por është shumë i lumtur që nuk e ka goditur askënd.

“Falë Zotit kam ndalur kamionin, e askënd nuk e kam goditur”, ka shtuar ai.

Continue Reading

Kuriozitete

Njerëzit me këtë grup gjaku janë më pak të rrezikuar nga COVID-19

Njerëzit me grupin e gjakut 0 mund të jenë më pak të prekshëm nga Covid-19 dhe ekziston mundësia që të mos sëmuren rëndë.

Sipas një studimi të bërë së fundmi, grupet e gjakut mund të luajnë një rol të rëndësishëm në ndjeshmërinë e një personi ndaj infeksionit dhe për të mos u sëmurë rëndë nga ai.

Një studim danez zbuloi se mes 473,654 njerëzve që bënë testin për Covid-19, vetëm 38,4% me grupin e gjakut 0 doli pozitiv, edhe pse në mesin e një grupi prej 2.2 milionë njerëzish që nuk ishin testuar, ai grup gjaku përbënte 41.7% të popullsisë.

Në studimin tjetër, studiuesit në Kanada zbuluan se mes 95 pacientëve të sëmurë rëndë me Covid-19, pjesa më e madhe me grupin e gjakut A ose AB, pra 84% e tyre, kërkonte ventilim mekanik krahasuar me pacientët me grupin e gjakut 0 ose B, i cili ishte 61%. Sipas po këtij studimi ata me grup A dhe AB rrinin më gjatë në kujdes intensiv, krahasuar me 0 dhe B.

Continue Reading

Kuriozitete

Momenti qesharak i deles që kërcen rreth e rrotull në trampolinën e familjes holandeze

Pamje gazmore u publikuan së fundmi në mediet sociale, teksa tregojnë një dele e cila po luante brenda një trampoline.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, pamjet qesharake u xhiruan në provincën Groningen të Holandës.

Videoja e cila duket se është xhiruar në muajin prill, është shpërndarë kohëve të fundit në internet, ajo tregon se si delja e quajtur Bammie ‘shfrytëzon’ trampolinën në kopshtin e familjes holandeze.

Ndërkohë, një vajzë e vogël mund të shihet duke vështruar Bammien përmes dritares, ajo hidhet lartë e poshtë me ngazëllim duke parë çmenduritë e deles.

mund të shihet duke vështruar Bammien përmes dritares, ajo hidhet lartë e poshtë me ngazëllim duke parë çmenduritë e deles. /Telegrafi/

 

Continue Reading

Recent Posts